Damlataş'taki dünyaca ünlü Kleopatra Plajı'nda Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'ne bağlı olarak hizmet veren Engelsiz Halk Plajı, engelli bireylerin deniz keyfini rahatça çıkarmalarına olanak sağlıyor. Türkiye'nin ilk mavi bayraklı engelsiz halk plajı olma özelliğine sahip plaj, temizliği ve sosyal imkanları ile örnek teşkil ediyor. Engelli bireyler, özel araçlarla plaja getiriliyor ve rampalı asansörle denize girebiliyor.

Yaz sezonunun gelmesiyle birlikte büyük ilgi gören plaja gelen engelli bireyler, kimsenin yardımı olmadan denizin tadını çıkarabiliyor. Son olarak Şanlıurfa'dan gelen misafirlerini ağırlayan plaj, özel bireylerden oluşan gruba ücretsiz hizmet sağladı.

CHP Alanya İlçe Başkanı Bülent Kandemir’den Açıklama CHP Alanya İlçe Başkanı Bülent Kandemir’den Açıklama

15723819274378608

Konukçu: Her Türlü Olanak Yerine Getirildi

Plajda hazır bekleyen cankurtaranlar ve görevliler, acil durumlarda güvenliği sağlarken, engelli ziyaretçiler ve refakat eden yakınları denizin keyfini çıkarıyor. Belediye Başkan Danışmanı Faruk Konukçu, sosyal belediyecilik anlayışıyla hizmet vermeye devam edeceklerini belirterek, plajda her türlü olanağın tahsis edilerek yerine getirildiğini ifade etti. Konukçu, son aylarda yüzlerce özel kişinin ziyaret ettiği plajın, bu ilgiyi karşılamak için çalışmalarını hızlandırdıklarını kaydetti.

Editör: Hüseyin Kalaycı