Alanya Belediyesi yıllık olarak pazarcılardan 4 bin lira kira bedeli alıyor. Ancak gazeteci Hüseyin Kalaycı, Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik'i, pazardaki rant artışı konusunda uyararak şu iddialarda bulundu: Bazı kazanan pazarcılar, yerlerini başkalarına 50 bin Türk Lirasına kadar kiraya veriyor. Bu durum, kura çekimine katılanların gerçekte kimin yer aldığını ve sonrasında nasıl bir işlem yaptıklarını sorgulatıyor.

Sipahioğlu'ndan tepki Sipahioğlu'ndan tepki

Kalaycı'nın haberine göre, birçok pazarcı yerini önce işletiyor, ardından büyük karlar elde ederek kiraya veriyor. Bu durum, adil olmayan kazançlar elde edilmesine neden oluyor ve pazar yerinin amacının dışına çıkıyor.

Kalaycı, Alanya Belediye Başkanı'na seslenerek konuya el atılmasını ve kiralamalarda şeffaflığın sağlanmasını önerdi. "Başka bir isim çıkacak altında" diyen Kalaycı, kiralamaların daha adil ve şeffaf bir şekilde yapılması için önlemler alınmasını talep etti. Tabi sadece bu Alanya Cuma pazarı ile sınırlı değil, diğer mahallelerde de kurulan pazar yerlerinde de durumun aynı olduğu iddiası var. 

Editör: Hüseyin Kalaycı