banner247
banner174
banner127

Alanya meclisinde çok güzel hareketler bunlar...


HÜSEYİN KALAYCI

HÜSEYİN KALAYCI

Okunma 09 Nisan 2019, 17:27


31 Mart seçimleri sonrası Cuma günü mazbatalarını alan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve 37 meclis üyesi ilk toplantılarını gerçekleştirdi.
Bu toplantıda edindiğim intiba, iktidar ve muhalefet meclis üyelerinin uyum içerisinde çalışacakları görüntüsüydü.
Muhalefetin kıdemli grup sözcüsü Erkan Demirci önümüzdeki 5 yıl için daha şeffaf bir yönetim adına görüş ve önerileri siyasi nezaket anlamında izah ederken, başkan Yücel de aynı nezaketle dinlemesi ve eksiklik varsa giderilmesi için gerekeni yapacağını söylemesi adeta çok güzel hareketler dedirtti.
Bir diğer güzellik ise mahalli idare birlikleri kanununun 5. maddesinde belirtildiği doğrultu da yağlı güreş düzenleyen kentler birliğinin doğal üyesi belediye başkanı, yanında 3'ü asil ikisi yedek üye seçiminde yaşandı.
Cumhur ittifakının adaylarından Mehmet Şenli adaylıktan çekilerek yerine millet ittifakından Hacı Mevlüt Zavlak’ı önermesi, bu önerinin de mecliste oy birliği olarak kabul görmesi muhteşem di. Şenliyi kutluyorum, alnından öpüyorum...
Sözün özü meclis bu tempo ile giderse büyük şehirle de uyum içerisinde olur. Dolayısıyla Alanya kazanır. Herkes gibi benimde dileğim bu yönde. İnşallah yanılmam...
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.