Alanya’da sıcakların en yüksek derecelerde hissedildiği günlerde, içme suyu sıkıntısı çözümsüz bir şekilde devam ediyor. Yaylalarından köylerine ve merkeze kadar hiçbir bölgeye yeterli hizmeti götüremeyen Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT), Alanya halkının sitem dolu sosyal medya paylaşımlarında ilk sırada yer alıyor.

ALTSO Üyelerine Bir İndirim Daha ALTSO Üyelerine Bir İndirim Daha

Özellikle Mahmutlar Mahallesi Yayla Yolu üzeri Çobanlar mevkiinde üç gündür patlayan su borusunun arızasını gideremeyen ASAT, Alanya Küçükhasbahçe Mahallesi’nde düzenli su kesintisinin önüne geçemeyerek halkı mağdur ediyor. Verilecek örnekler maalesef saymakla bitmiyor; Alanya kırsalı, köy yerleri ve merkezi tam anlamıyla susuzluk krizi yaşıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ikinci döneminde olmasına rağmen ASAT ile alakalı bir sorumluluk almadığı, rasyonel bir çözümle vatandaşı bilgilendirmediği görülüyor. Vatandaşların şikayetlerinde sıkça dile getirdiği “Sene 2024 fakat biz bu sıcakta Alanya’da Kerbela’yı yaşıyoruz” sözleri, yaşanan krizin boyutlarını gözler önüne seriyor.

Ak Parti Alanya İlçe Başkanı Mehmet Şarani Tavlı, yaşanan sorunlarla ilgili yaptığı açıklamada, “CHP’li Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden, böylesi büyük bir kriz haline gelmiş olan ASAT problemini en kısa sürede çözüme kavuşturmasını bekliyoruz” diyerek, halkın bu büyük mağduriyetinin bir an önce giderilmesi gerektiğini vurguladı.

Muhabir: Şeymanur İrem Durak