Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, sanık Adem Atar, SEGBİS vasıtasıyla tutuklu bulunduğu Alanya L Tipi Kapalı Cezaevi'nden duruşmaya katıldı. Mahkeme başkanı, İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan gelen raporda Adem Atar'ın akıl sağlığının yerinde olduğunu belirtti ve sanığa bu konuda söyleyeceği bir şey olup olmadığını sordu. Adem Atar, "Ben bir şey bilmiyorum" şeklinde yanıt verdi.

Müvekkilim Suçsuz Yere Öldürüldü

Duruşmada, öldürülen Mehmet Atar'ın avukatı, "Müvekkilim suçsuz yere kardeşi tarafından öldürüldü. Sanığın cezalandırılmasını talep ediyoruz," dedi.

Adli Tıp Kurumu Raporunu Kabul Etmedi

Alanya'da Motosiklet Denetimi: 137 Araç Hakkında İşlem Yapıldı Alanya'da Motosiklet Denetimi: 137 Araç Hakkında İşlem Yapıldı

Sanık Adem Atar'ın avukatı ise, müvekkilinin hasta olduğunu savunarak İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan alınan akıl sağlığı raporunu kabul etmedi ve tam teşekküllü bir hastaneden yeni bir rapor alınmasını talep etti.

Tutukluluğu Devam Edecek

Mahkeme heyeti, daha önce gelen raporda sanık Adem Atar'ın akıl sağlığının tam olduğunu belirterek, sanığın tutukluluk halinin devamına, yeni raporların istenmesine ve eksikliklerin giderilmesine karar verdi. Duruşma, 3 Temmuz'a ertelendi.

Olayın Geçmişi

Olay, 17 Ocak 2021'de saat 22.30 sıralarında Oba Mahallesi'nde meydana geldi. Adem Atar, ailevi sorunlar nedeniyle ağabeyi Mehmet Atar ve yeğeni Cüneyt Atar ile tartışmaya başladı. Tartışma kavgaya dönüştü ve Adem Atar av tüfeğiyle ateş etti. Mehmet Atar karın bölgesinden, yeğeni Cüneyt Atar ise sol kolundan yaralandı. Mehmet Atar, kaldırıldığı Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti, Cüneyt Atar'ın hayati tehlikesi bulunmuyor. Adem Atar, jandarma ekiplerince gözaltına alındı ve nöbetçi mahkemece 'Yaralama' ve 'Üstsoy'dan Akrabayı Kasten Öldürmek' suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Editör: Hüseyin Kalaycı