Konukçu, “Sahada yaptığımız bütün ölçümlerde en öne çıkan şey, bir önceki dönemin hizmetlerinin ihtiyaç sahipleri ile buluşmamasıydı. Bu şikayetler ve talepler, eski belediyenin seçim hezimetinin arka planını oluşturuyor. Belediyenin sosyal politikalarını bir sosyal denge ve ihtiyaç sahipleri üzerinden yeniden tanımlamak gibi bir önceliğimiz oldu. Kreşin önüne gidiyorsunuz Porsche veya Mercedes’le gelen, piyasada o hizmetin en iyisini satın alabilecek insanlar belediyenin hizmetinden yararlanıyor. Biz bu yüzden sosyal yardım dengelerini yeniden kuruyoruz. Bazı kişiler, daha önce belediyenin şu hizmetini kullanıyoruz, şimdi kullanamıyoruz diyenler olabilir. Doğrudur, biz bu konuda çok netiz. Osman Başkan çok net. Başkanlık kontenjanı olsun mu diye sorduğumda, hayır, sosyal dengeye göre yapalım diyor. Belediyeyi yönetenlerin zenginleştiği, belediyenin neredeyse borç batağına düştüğü, belediye çalışanlarının geçim derdine düştüğü bir denklem kesinlikle dönüştürülmesi gereken bir denklem,” diye konuştu.

Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik ise, 2025 yılında 3 adet kreş yapımına başlanacağını belirterek, “Alanya için yapılmalıdır ve biz de 2025’te 3 adet kreş yapımına başlayacağız,” dedi.

ALTİD’den Alanya Sahillerinin Koruyucularına Teşekkür Plaketi ALTİD’den Alanya Sahillerinin Koruyucularına Teşekkür Plaketi

Bu yeni kreş projeleri, Alanya'da sosyal dengeyi sağlamak ve ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak amacıyla hayata geçirilecek. Başkan Özçelik'in kararlılığı, belediyenin sosyal politikalarını daha adil ve erişilebilir hale getirmeyi hedefliyor.
 

Editör: Hüseyin Kalaycı