Duruşma Detayları

Tutuklu sanık Yılmaz Ş, Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi’nden SEGBİS ile katıldığı son duruşmada, "20 aydır tutukluyum. Olayla hiç alakam yok. İnsanlık yaptım. Suçsuzum. Beraatimi istiyorum" dedi. Duruşmada, ölen Osman Ersoy'un eşi Hacer ve kızı Hatice Gül Ersoy ile avukatları da hazır bulundu. Ayrıca, tutuksuz yargılanan Şenol ve Raziye E. de duruşmada yer aldı.

Aileden Tepkiler

Osman Ersoy’un eşi Hacer Ersoy, sanık Yılmaz Ş’nin cezalandırılmasını talep ederken, kızı Hatice Gül Ersoy, "Azmettiren belli. Doğru söylemiyorlar" diyerek sanığın ceza almasını istedi.

Sanıkların Savunmaları

Tutuksuz yargılanan Raziye E., "Abimin ölümüyle hiçbir alakam yoktur. Suçsuzum. Beraatimi isterim" ifadesini kullanırken, Şenol E. ise "Mütalaaya katılmıyorum. Beraatimi talep ederim" dedi.

Mahkemenin Kararı

Mahkeme, Yılmaz Ş’yi Osman Ersoy'un öldürülmesi olayında suçlu bularak müebbet hapis cezasına çarptırdı ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Tutuksuz yargılanan Raziye ve Şenol E. ise beraat etti.

"Cuma Pazarı Alanya'da Eski Yerine Taşınıyor: Kura Çekimi Yapıldı "Cuma Pazarı Alanya'da Eski Yerine Taşınıyor: Kura Çekimi Yapıldı

Olayın Geçmişi

Olay, 26 Ekim 2022 tarihinde Alanya'nın Türkler Mahallesi'nde gerçekleşmişti. Osman Ersoy, evinin önünde av tüfeğiyle vurulmuş ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Soruşturma sonucunda, Ersoy’un kiracısı olduğu tespit edilen Yılmaz Ş. tutuklanmış, eşi F.Ş. ise serbest bırakılmıştı.

Bu karar, Alanya’da büyük yankı uyandırırken, olayın mağdurlarının ve toplumun adalet beklentisini karşılamış oldu.

Editör: Hüseyin Kalaycı