12 Haziran 2023 tarihinde ihalesi gerçekleştirilen ve hızlı bir yapım sürecine giren proje kapsamında, Kaymakamlık Birimleri, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Alanya İlçe Nüfus Müdürlüğü gibi önemli birimler yer alacak.

AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mehmet Şarani Tavlı, projenin Alanya'ya vizyon katacağını ve modern bir yapı olacağını belirterek, "Yeni Hükümet Konağımız, şehrimize vizyon katacak, tarihin izlerini yansıtıp teknolojinin tüm imkanları ile donatılacaktır. Hizmet alanlarının yanı sıra otopark ve resmi tören alanı ile büyük bir yatırım olarak planlandı. Hükümetimizin Alanya’ya verdiği önemin bir göstergesi olarak, Alanya Hükümet Konağı bünyesinde diğer kamu kurumlarını da barındıracak. Bu sayede vatandaşlarımız iş ve işlemlerini vakit kaybı yaşamadan gerçekleştirebilecek, kamu hizmetlerinde de zamandan tasarruf sağlanacak" ifadelerini kullandı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Kaymakam Ürkmezer ‘’ Bugün Alanya’mızın yeni hükümet konağının son durumunu incelemek üzere inşaat alanını ziyaret ettik. Geçen aylarda binamızın temeli tamamlanmıştı. Yeni hükümet konağının şuan ana binasının inşaatına başlandı ve bodrum ikinci katın bitmesi için çalışmalar devam ediyor. Bundan sonra ise  yeni hükümet konağımız kademe kademe ilerlenerek tamamlanacak inşallah. Bizlerde yapılan çalışmaları takip etmeye devam edeceğiz. Yeni Kaymakamlık binamız inşallah nasip olursa 1 yıl içerisinde bitecek. Yeni binada  Kaymakamlık Birimlerimiz ile birlikte Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Alanya İlçe Nüfus Müdürlüğü de vatandaşlarımıza hizmet verecek. Alanya’ya yakışan bu binanın yapımı için bizden desteklerini esirgemeyen Bir önceki Dışişleri Bakanımız, Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum’’ dedi.

G P Ty83U Xk A Ab F Jx

BAŞKAN ÖZÇELİK BUNDAN SONRA DEDİ VE EKLEDİ "İNŞAATLARDA...!" BAŞKAN ÖZÇELİK BUNDAN SONRA DEDİ VE EKLEDİ "İNŞAATLARDA...!"

Tavlı, Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Belediye Meclis üyeleri ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte inşaatı ziyaret ettiklerini ve projenin şehir ve vatandaşlar için hayırlı olmasını dilediklerini belirtti.

İnşaat çalışmalarının son sürat devam ettiği vurgulandı.
 

Editör: Hüseyin Kalaycı