Alanya'da Motosiklet Denetimi: 137 Araç Hakkında İşlem Yapıldı Alanya'da Motosiklet Denetimi: 137 Araç Hakkında İşlem Yapıldı

İskele'deki Şelale Meydanı’nda gerçekleştirilen festival, Gürcistan’dan gelen 20 ekibin 29 farklı gösterisiyle izleyenleri büyüledi.

Festivalin açılışı, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Murat Levent Koçak, Belediye Meclis Üyesi Haydar Uyar, Gürcistanlı dansçılar ve eğitmenlerin Atatürk Anıtı Önü’nden İskele Şelale Meydanı’na kadar gerçekleştirdiği “Dostluk Yürüyüşü” ile başladı. Açılış konuşmasını yapan Belediye Meclis Üyesi Haydar Uyar, Gürcistan’dan gelen konukları sıcak bir şekilde karşıladı ve şunları söyledi:

“Gürcistan’dan gelen değerli komşularımız, hepiniz bu güzel festivale hoş geldiniz. Belediye Başkanımız Osman Tarık Özçelik adına sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Gürcistan’nın bağrından kopan dans ekiplerinin bizlere yapacakları gösteriler, sadece bir eğlence değil, aynı zamanda Gürcistan’ın tarihini, köklerini ve kültürünü yansıtan bir mozaiktir.”

Whatsapp Image 2024 06 28 At 14.48.52

Festival boyunca dostluk ve kardeşlik temalı gösteriler, hem vatandaşlar hem de turistler tarafından büyük ilgi gördü. Renkli ve coşkulu atmosferiyle Alanya’da dostluk rüzgârları estiren Uluslararası Dostluk Festivali, izleyenlere unutulmaz anlar yaşattı.

Muhabir: Şeymanur İrem DURAK