Manşet Alanya Gündeme Getirmişti: Başkan Son Noktayı Koydu, Cuma Pazarında Ranta Son! Manşet Alanya Gündeme Getirmişti: Başkan Son Noktayı Koydu, Cuma Pazarında Ranta Son!

Gencelli, otelcilerin süreci hızlandırabilmesi için DRSF'nin açıklamasını detaylarıyla aktardı.

DRSF’nin Açıklaması ve Süreç Adımları
DRSF, FTI iflası ve otel alacaklarıyla ilgili açıklamasında başvuru sürecini adım adım anlattı. Buna göre, oteller FTI paket tatil misafirlerini ağırlamış ve FTI ile sözleşmeye bağlanan konaklamalar için henüz ödeme yapılmamışsa, teminat onayı koşullarının geçerli olması kaydıyla, ödenmemiş tutar DRSF'den talep edilebilecek. Haziran ayında DRSF, hizmet sağlayıcılar için geri ödeme başvurularını kaydetmek amacıyla dijital bir geri ödeme formu sağlayacak. Dijital başvurular öncelikli olarak işleme alınacak ve işlem süreleri kısalacaktır. Formun doldurulmasıyla ilgili iletişim DRSF'nin web sitesinde sağlanacaktır.

E-Posta ile Başvuru ve Gerekli Belgeler
Başvurular, [email protected] adresine e-posta ile de gönderilebilir. Ancak manuel işlem gerekliliği nedeniyle, e-posta ile gönderilen faturaların işlenmesi daha uzun süreceğinden, bu yöntemden kaçınılması önerilmektedir. Geri ödeme başvurusunun sorunsuz bir şekilde kontrol edilebilmesi için aşağıdaki belge ve bilgilerin sağlanması gerekmektedir:

Rezervasyon numarası
Rezervasyonu yapan kişinin adı
Yolcuların isimleri (varsa)
Rezervasyon başına yolcu sayısı
Seyahat sağlayıcısının adı (FTI/BigXtra)
Hizmet süresi (yalnızca 03/06/2024 (FTI) veya 05/06/2024 (BigXtra) tarihinden itibaren verilen hizmetler geri ödeme için uygundur)
Hizmet türüne ve faturalama para birimine göre ayrılmış olarak, rezerve edilen hizmetler için hizmet sağlayıcılar ile FTI veya BigXtra arasında kararlaştırılan satın alma fiyatı
Hizmet türü başına FTI tarafından hizmet sağlayıcıya halihazırda ödenen tutar
Alacaklı ve tam banka bilgileri (banka adı, SWIFT kodu, IBAN veya hesap numarası).
FTI iflası 3 Haziran 2024 tarihinden itibaren tescil edilmiştir. Bu tarihten itibaren otelcilere DRSF tarafından FTI paket tatil misafirlerinin masrafları için geri ödeme yapılacaktır. Otelciler, bu tarihten önce her şeyi iflas yöneticisine kaydettirmelidir.

Alanya'daki otelciler için kritik olan bu süreçte, Gencelli'nin tavsiyeleri ve DRSF'nin açıklamaları ışığında, alacak başvurularının sorunsuz bir şekilde tamamlanması hedefleniyor.

Muhabir: MUHİTTİN ALP