Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Cimrin ise bu yıl sezonun erken açıldığını söyledi. İngiltere pazarının Mart ayında başladığını belirten Cimrin, "İskandinav pazarımız geçen seneye göre daha yüksek görünüyor. Rusya pazarında rakamlar geçen senenin altında seyrediyor ama yine de bizim için ikinci pazar konumunda. Alman turistlerde ise bir yükseliş bekleniyor. Alanya olarak bu yıl 4,5-5 milyon misafirin üzerine çıkmak istiyoruz. Bu, bizim için öncelikli bir hedef." ifadelerini kullandı.

Alanya'da FTI İflası: Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik'ten Turistlere Güvence Alanya'da FTI İflası: Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik'ten Turistlere Güvence

Cimrin, bu hedefi gerçekleştirirken yoğunluğun belirli aylarda değil, tüm sezona yayılması için çalıştıklarını kaydetti. Sürekli turizm hareketliliğinin alternatif turizm ile sağlanabileceğini belirten Cimrin, TGA'nın da yaklaşık 65 farklı turizm ürününü tanıtarak sezonu tüm yıla yaymaya çalıştığını sözlerine ekledi.

Editör: Hüseyin Kalaycı