Alanya'da Basına Kapalı Toplantı: Gündem ÖHEP Binası Alanya'da Basına Kapalı Toplantı: Gündem ÖHEP Binası

Emine Ahmet Uysal Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi. Hayırsever Mevlüt Uysal ve ailesi tarafından Çıplaklı Mahallesi'nde külliye tarzında inşa edilen bu okul, Türkiye'nin en gelişmiş teknolojik sınıfları ve derslikleri ile donatıldı.

Antalya'nın İlk ve Tek Teknoloji İmam Hatip Lisesi

Antalya'nın ilk ve tek Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi unvanını taşıyan bu okul, dört proje bölümü ile öğrencilere hizmet verecek. Okul, dönüştürülen mevcut Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu olan Alanya Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin yerinde açılacak.

Öğrencilere Burs İmkanı

Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi, %1 ve %5 diliminde yer alan öğrencilere aylık 1000 TL, %5-%10 arası dilimde yer alan Fen ve Sosyal Bilimler Bölümündeki öğrencilere ise aylık 500 TL burs imkanı sunacak. Bu burslar, hayırsever tarafından karşılanacak.

B3702Bdb D656 4116 9E29 407935Ce4E6E

Geniş Öğrenci Kontenjanı ve Çeşitli Programlar

Okul, teknoloji bölümüne 30 öğrenci, Fen ve Sosyal Bilimler programına ise 60 öğrenci alacak. Örgün eğitimin yanı sıra hafızlık proje ve yoğunlaştırılmış yabancı dil eğitimi de sunulacak. Türkiye genelinden öğrenci almayı hedefleyen okulun, teknoloji bölümünde %1,2'lik dilimde yer alması bekleniyor.

Modern Eğitim ve Sosyal Tesisler

Emine Ahmet Uysal Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi, en gelişmiş teknolojik cihazlarla donatılmış sınıflarda eğitim verecek. Dersler arasında Bilgisayar Tasarım Uygulamaları, Robotik Kodlama, Nesnelerin İnterneti, Mobil Uygulamalar, Siber Güvenlik Temelleri, Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi gibi ileri seviye konular yer alacak. Ayrıca okulda kapalı spor salonu, halı saha, uluslararası konferans salonu, uygulama camii ve pansiyon gibi sosyal tesisler de bulunacak.

Türkiye'nin Geleceğine Yatırım

Alanya'da açılacak bu yeni okul, öğrencilerin hem akademik hem de mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak. Emine Ahmet Uysal Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi, modern eğitim anlayışı ve teknolojik altyapısı ile Türkiye'nin geleceğine ışık tutacak.

Editör: Hüseyin Kalaycı