Sahil Şeridi ve Plajlarda Asayiş Denetimleri

Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı, 07.07.2024 tarihinde Demirtaş, Keşefli, Yeşilöz, Uğrak ve Aydap Haraberler mevkiindeki sahil ve plajlarda asayiş ve hırsızlık olaylarına yönelik denetimler gerçekleştirdi. Denetimlerde, Demirtaş, Keşefli, Yeşilöz ve Uğrak mahallelerinde bulunan sahil şeridi ve plajlarda, hırsızlık ve otodan hırsızlık olaylarına karşı şüpheli şahıs ve çevre kontrolleri yapıldı ve olumsuz bir durumla karşılaşılmadı.

Ormanlık ve Mesire Alanlarında Yangın Denetimleri

06.07.2024 tarihinde, Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından Sapadere, Demirtaş, Keşefli, Beyreli ve Çamlıca mahallelerindeki mesire alanlarında yangın denetimleri yapıldı. Orman yangını çıkabilecek alanlar jandarma ekipleri tarafından kontrol edildi ve vatandaşlara Antalya Valiliği’nin 07.06.2024 tarihli genelgesi hatırlatılarak orman yangınları konusunda bilgilendirme yapıldı.

Yeşil Deniz Kaplumbağası ve Caretta Caretta Yuvalanma Bölgeleri Kontrol Edildi

06.07.2024 tarihinde, Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından nesli tehlike altında olan Yeşil Deniz Kaplumbağaları ve Caretta Carettaların yuva alanları kontrol edilerek vatandaşlara bilgilendirme yapıldı. Demirtaş, Keşefli, Seki, Yeşilöz ve Uğrak Mahalleleri sahil kısmında, IUCN tarafından nesli kritik tehlike altındaki türler arasında gösterilen yeşil deniz kaplumbağası (chelonia mydas) ve iribaş deniz kaplumbağasının (caretta caretta) yuvalandığı muhtemel bölgeler denetlendi. Kontrollerde kaplumbağaların yuva alanlarına olumsuz etkide bulunan herhangi bir şahıs tespit edilmedi. Vatandaşlara Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nün 2009/10 sayılı genelgesi hatırlatılarak bilgilendirme yapıldı.

Safari Araçlarına Yönelik Trafik Denetlemesi

ALANYA'DA CİNAYETTE BABA-OĞUL TUTUKLANDI-ANNE SERBEST! ALANYA'DA CİNAYETTE BABA-OĞUL TUTUKLANDI-ANNE SERBEST!

05.07.2024 tarihinde, Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından Oba Alacami, Değirmendere, Dim Çayı ve Sapadere bölgelerinde safari araçlarına yönelik trafik denetlemeleri gerçekleştirildi. Yapılan denetimlerde 54 safari aracı kontrol edildi ve 6 araç ve sürücüsüne toplamda 4.140 TL cezai işlem uygulandı.

Editör: Muhittin ALP