Çalışmalarına ve denetimlerine sıkı bir şekilde devam eden Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, gelen bir ihbar üzerine ivedi şekilde Gümüşgöze Mahallesi’ne intikal ederek gerekli incelemeleri yaptı. İnceleme neticesinde yol kenarına dökülen kokmuş ve bozulmuş durumdaki kuru incir, kuru kayısı ve dut kurusu ürünlerin, reçel ve pekmez yapımında kullanan H.U.’ya ait olduğu tespit edildi. İmalathanede de incelemelerde bulunan ekipler, hijyen şartlarının sağlanmadığı, gıda kodeksine uygun olmayan ekipmanlar kullanıldığı ve üretilen ürünlerin uygun olmayan şartlarda depolandığını tespit etti.

94010176514627232

3 KAMYON ÜRÜN İMHA EDİLDİ, İMALATHANE MÜHÜRLENDİ

Zabıta ekiplerince tespit edilen durumlar neticesinde H.U.'ya ait halk sağlığını tehlikeye atacağı değerlendirilen 3 kamyon dolusu ürün, imha edilmek üzere teslim alınarak ekipler nezaretinde imha edildi. Ayrıca söz konusu imalathanenin, işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı olmadığı da tespit edildiğinden, 200519207 sayılı işyeri açma ve çalıştırma ruhsatlarına ilişkin yönetmeliğin 6. maddesi gereğince mühürlenerek her türlü ticari faaliyetleri durduruldu.

812980096635442624

UZUNSAKAL: “İNSAN SAĞLIĞIYLA ASLA OYNATMAYACAĞIZ”

Denetlemeye katılan Alanya Belediyesi Zabıta Müdürü Naci Uzunsakal yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Gümüşgöze Mahallesi’ne ekiplerimizle birlikte geldik. 3 kamyon dolusu çürümüş incir, kayısı ve dut kurusunu kurtlanmış ve bozulmuş vaziyette bulduk. Ardından ruhsatsız olan ve merdiven altı üretim yapan bu imalathaneyi tespit ettik. Gördüğünüz gibi bozulmuş pekmezler, bol miktarda şişe ve imalathane içerisinde bulunan bozulmuş vaziyette ürünler tespit ettik. Bunlara imha için el koyduk. Ayrıca iş yerini de mühürledik. Bu şahısların internet üzerinden satış yaptıklarını tespit ettik. Onu da en kısa zamanda engelleyeceğiz. İnsan sağlığıyla asla oynatmayacağız. Bunu vatandaşlarımız bilsin. Bu tür yerlerde özellikle hijyen denetimlerimiz devam ediyor, devam edecek.”

BAŞKENT ALANYA HASTANESİNDEN ANLAMLI BAĞIŞ BAŞKENT ALANYA HASTANESİNDEN ANLAMLI BAĞIŞ

801349440538361280