Kutlamalar, Kızılkule önündeki Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı. Liman Başkanı Mehmet Sayhan, günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptı. Kaymakam Fatih Ürkmezer, Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik ve protokol üyeleri, denize çelenk bıraktı.

HEYECAN DOLU YARIŞMALAR

Oğuz Korum, İbrahim Aydoğan ve Yasin Kınay'ın sunduğu etkinliklerde yüzme, halat çekme, tabak atma ve yağlı direk yarışmaları büyük ilgi gördü. Yüzme yarışında Hüseyin Ali Bala, Aycan Şapcıoğlu ve Tunay Arslan birinci oldu. Halat çekme yarışmasını Ahmet Kahya'nın takımı kazandı. Tabak atma etkinliğinde ise denize atılan melamin tabakları toplayanlar çeşitli hediyeler kazandı.

NEFES KESEN GÖSTERİLER

Furkan Yılmaz’ın flyboard gösterisi ve Sub Board geçiş korteji büyük ilgi çekti. Dalgıçların deniz altında açtığı Türk Bayrağı alkış topladı. Engelli birey Yağmur Gök, yüzerek protokol üyelerini selamladı. Program, vatandaşların ücretsiz tekne turuyla devam etti.

YAĞLI DİREK YARIŞMASI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Yağlı direk yarışmasını, 18 yaşındaki Cihan Toros kazandı. Katılımcılara çeşitli hediyeler verilirken, şampiyon Toros’a ipek dokuma Alanya Kuşağı takdim edildi. Sunucu Oğuz Korum’a teşekkür plaketi verildi.

Manşet Alanya Gündeme Getirmişti: Başkan Son Noktayı Koydu, Cuma Pazarında Ranta Son! Manşet Alanya Gündeme Getirmişti: Başkan Son Noktayı Koydu, Cuma Pazarında Ranta Son!

GALİP DERE PLAJI’NDA İLK KEZ GECE YÜZME ETKİNLİĞİ

Gece yüzme etkinliği, Başkan Osman Tarık Özçelik ve Danışman Abdurrahman Açıkalın’ın katılımıyla gerçekleşti. Başkan Özçelik, “Gelecek yıl daha geniş katılımlı ve farklı versiyonlarıyla bu etkinliği gerçekleştireceğiz” dedi. Açıkalın, “Alanya’nın şehir merkezinden denize girilebilen bir kent olduğunu vurguluyoruz” dedi.

KABOTAJ BAYRAMI’NA ÖZEL FOTOĞRAF YARIŞMASI

Alanya Belediyesi ve ALTAV iş birliğiyle düzenlenen fotoğraf yarışmasının sonuçları 4 Temmuz’da açıklanacak. Yarışmada birinciye 5000 TL, ikinciye 3000 TL ve üçüncüye 2000 TL ödül verilecek.


Whatsapp Görsel 2024 07 01 Saat 23.34.25 Aaa927B6Whatsapp Görsel 2024 07 01 Saat 23.34.26 F17E0556Whatsapp Görsel 2024 07 01 Saat 23.34.31 997776Df

Muhabir: MUHİTTİN ALP