Antalya İl Jandarma Komutanlığı, Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde safari turları düzenleyen araçların denetimlerini artırdı. 

Trafik Jandarması timleri, sürücüler ve safari turuna katılan yolculara yönelik bir bilgilendirme semineri düzenleyerek, çeşitli trafik kuralları ve güvenlik önlemleri hakkında önemli bilgiler paylaştı.

A6B990D9 9703 4B3F Afb0 74Ce7E294949

Seminerde ele alınan başlıca konular şunlardı:

Genel Trafik Kuralları: Katılımcılara, trafikte uyulması gereken temel kurallar ve bu kuralların ihlal edilmesinin yaratabileceği tehlikeler anlatıldı.
Durma/Duraklama ve Yolcu İndirme/Bindirme Kuralları: Yolcu güvenliğini sağlamak için durma ve duraklama esnasında dikkat edilmesi gereken noktalar vurgulandı.
Hız Kuralları ve Takip Mesafesi: Hız limitlerine riayet etmenin ve yeterli takip mesafesi bırakmanın trafik kazalarını önlemedeki rolü açıklandı.
Geçme ve Geçilme Kuralları: Güvenli bir şekilde araç geçişlerinin nasıl yapılması gerektiği, trafik akışının bozulmaması ve kazaların önlenmesi için dikkat edilmesi gerekenler anlatıldı.
Emniyet Kemeri Kullanımı: Emniyet kemeri takmanın hayati önemi ve yolcuların bu konuda bilinçlenmesi gerektiği üzerinde duruldu.
Denetimler sırasında 21 safari aracı kontrol edilerek sürücüler ve yolcular bilgilendirildi. Bu araçların trafik kurallarına uyup uymadığı denetlendi ve eksikliklerin giderilmesi için uyarılarda bulunuldu.

Yat Limanı Kavşağında Kazasız Gün Geçmiyor Yat Limanı Kavşağında Kazasız Gün Geçmiyor

Antalya İl Jandarma Komutanlığı, vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlama konusundaki kararlılığını bir kez daha vurguladı ve bu tür denetimlerin aralıksız devam edeceğini belirtti.
 

Editör: Hüseyin Kalaycı