Ticaret Bakanımız sayın Prof. Dr. Ömer BOLAT; galerici esnafının en büyük sorunu olan yetki belgeleri ile ilgili düzenlemenin en geç bir hafta içerisinde çözüleceğinin ve yetki belgesi olmayan galerici esnafının yetki belgelerini alabileceklerinin müjdesini verdi.  

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Alanya Şoförler Odası Başkanı D. Ali AKKAYA "Geçtiğimiz günlerde, önceki dönem Dışişleri Bakanımız sayın Mevlüt ÇAVUŞOĞLU, Antalya Ak Parti Milletvekillerimiz sayın Av. İbrahim Etem TAŞ ve Sayın Av.Mustafa KÖSE, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanımız sayın Adlıhan DERE, Serik Ulaştırma Hizmetleri Başkanımız sayın Sedat KARAGÖZ ile Ticaret Bakanımız sayın Prof. Dr. Ömer BOLAT’ı makamında ziyaret ederek galerici esnaflarımızın sorunlarını ilettik.

ALTSO Başkanı Erdem, sayın bakanım diyerek söz aldı ve sorunları aktardı! Erdem'den Ankara çıkarması! ALTSO Başkanı Erdem, sayın bakanım diyerek söz aldı ve sorunları aktardı! Erdem'den Ankara çıkarması!

Galerici esnaflarımızın en büyük sorunu olan yetki belgeleri ile ilgili Ticaret Bakanımız sayın Prof. Dr. Ömer BOLAT galerici esnafların yetki belgeleri ile ilgili yaşadıkları sıkıntıları bildiklerini, bu konuda düzenlemenin en geç bir hafta içinde tamamlanacağını ve yetki belgesi olmayan galerici esnafların en kısa süre de yetki belgelerini alabileceklerinin müjdesini verdi. Galerici esnaflarımızın yetki belgesi ile ilgili sorununun çözüme kavuşması ile ilgili çalışmaları konusunda Ticaret Bakanımıza tüm galerici esnaflarımız adına teşekkür ederim" dedi.

Editör: Hüseyin Kalaycı