Mahmutseydi Mahallesi'nde yaşanan su sıkıntısı, yaklaşık 10 gündür devam ediyor. Mahalle sakinleri su ihtiyaçlarını karşılayamıyor ve günlük yaşamlarını sürdürebilmek için büyük zorluklarla karşılaşıyor. Mahalle muhtarı Resul Bülbül, yaşanan su kesintisi nedeniyle büyük tepki gösterdi ve ASAT (Antalya Su ve Atıksu İdaresi) Müdürü Ümit Demirel'i görevini ihmal etmekle suçladı.

Antalya Polisi Tarafından Tarihin En Büyük Kaçak Alkol Operasyonu! Antalya Polisi Tarafından Tarihin En Büyük Kaçak Alkol Operasyonu!

Muhtar Resul Bülbül, yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Yaklaşık 10 gündür mahallemizde sular akmıyor. Muhtarlık olarak tüm imkanlarımızı seferber etmişken, ASAT Müdürü ve Antalya genel müdürlüğü ile defalarca irtibata geçmemize rağmen hiçbir müdahalede bulunulmadı. Geçen yıllarda da aynı sorunu yaşadık ve ASAT Müdürü Ümit Demirel, 'Başınızın çaresine bakın' demişti. Yine aynı şekilde görevini ihmal etmektedir. Bir sürü alternatif çözümler sunmuşken halen bir çözüm üretmeye çalışılmamaktadır. ASAT müdürüne sesleniyorum: Size yakışan istifa etmektir. İstifa da bir erdemliktir."

Mahalle sakinleri de yaşadıkları mağduriyet nedeniyle büyük tepki gösteriyor ve yetkililerin bir an önce çözüm bulmasını bekliyor. Özellikle yaz aylarında artan su ihtiyacı nedeniyle su kesintilerinin hayatı daha da zorlaştırdığı belirtiliyor. Mahalle halkı, yetkililerin acil müdahalesini bekliyor ve sorunlarının çözülmesini talep ediyor.

Editör: Hüseyin Kalaycı