Alanya Belediyespor’da Yeni Dönem Başladı! Alanya Belediyespor’da Yeni Dönem Başladı!

2016-17 sezonunda Süper Lig'e yükselen Alanyaspor, bu sezon Süper Lig'deki 8. yılını tamamladı. Başkan Hasan Çavuşoğlu, yönetimsel eleştirilere yanıt vererek, "Özellikle ilçe takımı olarak Süper Lig'de kalmak ve ayakta kalmak kolay bir iş değil. Kulübü idare etmenin ne kadar zor olduğunu yönetim arkadaşlarım ve ben çok iyi biliyoruz. Maalesef bunu bilmeyen çok insan var" dedi.

Geçtiğimiz yıl da genel kurul kararı aldıklarını hatırlatan Çavuşoğlu, "Geçen sene genel kurul kararı aldım. Kongre kararı al diyenler neredeydi? Bir senedir Alanyaspor'u küme düşüyorsunuz. Ama çok şükür 8. yılı Süper Lig'de bitirdik. Bu yıl yine kongre kararı aldık. Bu kulüp bu imkanlarla nasıl idare ediliyor diye hiç düşündünüz mü? Genel kurul kararı aldık, hodri meydan. Aday olun, ekip çıkarın, görevi size devredelim. Alanyaspor kulübü burada. Ben 13 yıldır başkanım ve yönetim kurulu arkadaşlarımız 13 yıldır bu kulübe hizmet ediyoruz" diye konuştu.

Kulübün finansal durumuna da değinen Çavuşoğlu, "Alanyaspor’un bugün sabit gelir kaynaklarından elde edilen gelir 10 milyon lirayı geçmiyor. Bu miktar bir futbolcunun maaşına bile denk gelmiyor. Ancak dünyanın her yerinde Alanyaspor’un bir saygınlığı var ve bu şartlar altında kimse bizden sportif açıdan hesap soramaz" ifadelerini kullandı.

Çavuşoğlu, kongre öncesi yaptığı çağrıda, "Takıma sahip çıkın! Alanyaspor'un geleceği için hep birlikte mücadele etmemiz gerekiyor. Kongrede herkesin desteğini bekliyorum" dedi.

Alanyaspor'un kongresi, kulübün geleceği ve yönetimsel yapısı açısından büyük önem taşıyor. Başkan Hasan Çavuşoğlu, şehrin ve taraftarların desteğini isteyerek, kongreye katılımın yüksek olmasını beklediğini belirtti.

Editör: Hüseyin Kalaycı