banner245
banner174
banner127

 “Alanya’ya 82 yakışır”


HÜSEYİN KALAYCI

HÜSEYİN KALAYCI

Okunma 04 Mart 2019, 14:20


AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin ortak adayı olan Adem Murat Yücel, Cumartesi günü Atatürk Spor Salonu’nda projelerini açıkladı. Proje tanıtım toplantısına duayen gazeteci abim Necati Masatlı ile birlikte gittik, başından sonuna kadar toplantıyı ayrıntılı şekilde gözlemleme fırsatımız oldu.
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki; salonun giriş kısmında tüm meclis üyeleri tüm konukları güleryüzle samimiyetle karşıladı. Ayrıca meclis üyeleri dışında hem MHP’den hem de AK Parti kanadından oluşan bir karşılama komitesinin tüm katılımcılara “hoş geldin” demesi AK Parti ve MHP’nin kaynaştığını, her iki tarafında Cumhur İttifakını özümsediğini gösterdi.
Kalabalık ve coşku görülmeye değerdi. Salon tıklım tıklım doluydu.
Salona girdiğimizde eski belediye başkanlarından, Ak partinin ileri gelenlerine, Alanya’nın ülkücü tabanına, farklı siyasi görüşlerden, oda dernek başkanlarından işadamlarına, turizmcilere, esnafına, kentlisinden kırsalına kadar, yerleşik yabancılara kadar çok farklı gruplardan bir çok insanla karşılaştık. 
5 yıldır Alanya’ya başkanlık eden Adem Murat Yücel’in bence en büyük başarısı budur. Herkesi birleştirmesi, bütünleştirmesi her kesime hitap edebilmesi. Mütevaziliği ile güler yüzlülüğü ile ayrım yapmadan herkesi kucaklayabilmesi.
Salonun görselliğinden de bahsetmeden geçemeyeceğim. Salon muhteşem bir şekilde hazırlanmıştı o güne. Dev ekranlardan, sahne etrafının bitkilerle donatılmasına, tüm sandalye ve oturakların Türk bayraklarıyla süslenmesine kadar gerçekten çok özenle hazırlanmış bir atmosferde karşılandı misafirler. 
Adem Murat Yücel’in seçim şarkıları, “bir kent bir başkan” sloganı, tanıtım videoları ve proje lansmanı da çok güzel, başarılı ve profesyoneldi. Başkan Yücel adete bir gövde gösterisi, bir görsel şov yaptı.
Adem Murat Yücel, eşi Yıldız Yücel, oğulları Mehmet, Emir ve kızı Zeynep’le elele girdi salona. Hemen gidip protokole oturmadı. Misafirlerin arasına karıştı onları tek tek selamladı, karanfil dağıttı. Bu davranışıyla beğeni topladı.

Tanıtım videolarından sonra sahneye çıkan Başkan Yücel, her zamankinin aksine yaklaşık yarım saati aşkın uzun bir konuşma yaptı. Konuşmasına salondaki herkesi herkesimi tek tek selamlayarak başlayan Yücel, salondakiler tarafından uzun uzun alkışlandı. Konuşmalarına şiir katmayı çok seven Yücel, okuduğu 3 farklı şiirle salonu coşturdu.  Başkan Yücel, konuşması, içeriği ve güçlü vurguları ile herkesten tam not aldı.
Konuşmasında Alanya’nın yıllardır hayali olan İL’e vurgu yapan Yücel, “Alanya’ya 82 yakışır” dedi. Hem projelerine hem de Alanya’nın il olma hedefine aynı anda atıf yaptı. Yücel, “Alanya ilk kez hizmet birlikteliği yakaladı, bu güç birliğinden Alanya kazanacaktır” dedi. 
“Bu dönem mavimizi de yeşilimizi de kılcal damarlarla şehrimizin her yerine yaymayı hedefliyoruz” diyen Yücel, tüm Alanya halkına “kesintisiz yeşil ve sadeleşmiş modern bir şehir merkezi”vaadetti. 
Daha yeşil bir Alanya sözü çok önemli ve tarihe not düşülmesi gereken bir söz.
Konuşmasından anladığım kadarıyla geçen dönem sık sık kırsala daha çok önem verdi diye eleştirilere maruz kalan Başkan Yücel, önümüzdeki dönem şehir merkezine damgasını vuracak. 
Master Planlar, Kent Meydanı, Kültür Merkezi, Cuma Pazarı Düğün Salonu, Mamadı’ya Botanik Park, Masal Kahramanları parkı, Kızılalan’a Macera Parkı Başkan Yücel’in merkez için açıkladığı büyük projelerden bazıları.
Başkan Yücel’in açıkladığı projelerin en önemli taraflarından birisi de tarımı çiftçiyi destekleyen projeleri ve turizme sektörünü de unutmamış olması. ALTAV’a restore edilen bir evi tahsis etme ve ALTAV’ın bütçesini arttırma sözü bence çok anlamlı ve yerinde.
Son olarak diyebilirim ki;  Başkan Yücel’in proje tanıtım toplantısı Alanya’nın çok üstünde bir Büyükşehir adayının proje lansman gibiydi adeta. Adem Murat Yücel’i ve konuşmasında“ isimsiz gizli kahramanlar” diye bahsettiği ekibini kutluyorum.
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.