Erasmus'ta Rekor Artış

2023 yılında 88 bin 250 euro olan Erasmus KA131 bütçesi, yüzde 92,63 oranında artırılarak 170 bin euroya yükseldi. Bu büyük artış, ALKÜ'yü Türkiye genelindeki 207 üniversite arasında 22 sıra yükselterek 81. sıraya taşıdı. Ayrıca, KA171 bütçe sıralamalarında 108 üniversite arasında 14. sırada yer aldı.

Hareketlilikte Artış

ALKÜ Erasmus Koordinatörlüğü, Avrupa'daki üniversitelerle gerçekleştirdiği iş birlikleri ve bütçenin etkili kullanımı sayesinde, öğrenci ve personel hareketliliğinde önemli bir artış sağladı. 2024 yılının ilk altı ayında KA131 projesi kapsamında 15 öğrenci staj hareketliliğine, 20 öğrenci öğrenim hareketliliğine ve 13 doktora öğrencisi kısa dönem doktora staj hareketliliğine katılma hakkı kazandı. Ayrıca, son altı ayda 18 farklı kurumdan 58 personel ALKÜ'de ağırlandı ve 25 ders verme ile 33 eğitim alma faaliyeti gerçekleştirildi.

SAHİL ŞERİDİ VE PLAJLARDA ASAYİŞ DENETİMLERİ YAPILDI SAHİL ŞERİDİ VE PLAJLARDA ASAYİŞ DENETİMLERİ YAPILDI

Rektör Türkdoğan: "Başarılarımız Katlanarak Devam Edecek"

ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan, Erasmus Koordinatörlüğü'nün çalışmaları sayesinde üniversitenin Türkiye genelinde önemli bir başarı yakaladığını belirtti. Türkdoğan, "Kurulduğumuz yıldan bu yana sürekli gelişen ve büyüyen üniversitemiz, tüm projelerinde hızla ilerliyor. ALKÜ Erasmus Koordinatörlüğü'nün özverili çalışmaları sayesinde, öğrenci ve personel hareketliliğinde güzel başarılara imza attık. Bu başarıların katlanarak devam edeceğine inanıyorum. Emeği geçen tüm Erasmus Koordinatörlüğü ekibini tebrik ederim," dedi.

ALKÜ, Erasmus programlarındaki bu büyük başarıları ile adını ulusal ve uluslararası platformlarda duyurmaya devam ediyor.

Editör: Muhittin ALP