SAHİL ŞERİDİ VE PLAJLARDA ASAYİŞ DENETİMLERİ YAPILDI SAHİL ŞERİDİ VE PLAJLARDA ASAYİŞ DENETİMLERİ YAPILDI

Bu protokollerle, Turizm Fakültesi öğrencilerine istihdam ve staj imkânları sağlanırken, tezsiz yüksek lisans programlarındaki öğrencilere eğitim ücretlerinde indirim yapılacak.

Turizm Fakültesi Öğrencilerine İstihdam İmkânı

ALKÜ, Ela Excellence Resort Belek Otel ile gerçekleştirdiği iş birliği protokolü ile Turizm Fakültesi ve ALTSO Turizm MYO öğrencilerine istihdam ve staj fırsatları sunmaya devam ediyor. Protokol, ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan ve Ela Excellence Resort Belek Otel İnsan Kaynakları Direktörü Can Berk Karahan tarafından imzalandı. Törene Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Atıf Bayramoğlu, Prof. Dr. Mehmet Kılıç, Prof. Dr. Mehmet Akın, ALKÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Burçin Cevdet Çetinsöz ve Dr. Öğr. Üyesi Serpil Kocaman katıldı. Bu anlaşma, öğrencilerin otelde kendi istekleri doğrultusunda istihdam edilmelerini, öğretim elemanlarının iş başı eğitimleriyle akademik araştırma yapmalarını hedefliyor.

Memur-Sen Üyelerine Eğitim Ücretlerinde İndirim

ALKÜ, Memur-Sen Antalya İl Temsilciliği ile de önemli bir iş birliğine imza attı. Tezsiz Yüksek Lisans İkinci Öğretim Programları öğrencilerine yönelik yapılan bu protokolle, Memur-Sen üyesi öğrencilere eğitim ücretlerinde indirim sağlanacak. Protokol, ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan ve Memur-Sen Antalya İl Başkanı Eyüp Bülent Miran tarafından imzalandı. İmza törenine ayrıca ALKÜ Genel Sekreter Vekili Onur Ocakdan, Memur-Sen Alanya Şube Başkanı Abuzer Gündoğar ve Memur-Sen ALKÜ Temsilcisi Abdurrahman Özkösemen katıldı. Bu iş birliği, her öğretim yılı başında belirlenen eğitim ücretlerinde Memur-Sen üyelerine bir kez olmak üzere indirim uygulanmasını öngörüyor.

Protokoller Öğrenciler İçin Ne Anlama Geliyor?

Bu iki önemli protokol, ALKÜ öğrencileri için büyük fırsatlar sunuyor. Turizm Fakültesi öğrencileri, sektörle doğrudan bağlantı kurarak kariyerlerine güçlü bir başlangıç yapma şansına sahip olurken, Memur-Sen üyesi öğrenciler de ekonomik anlamda destekleniyor. Rektör Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan, imza törenlerinde yaptığı konuşmalarda, bu iş birliklerinin öğrencilerin geleceğine önemli katkılar sağlayacağını belirterek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

ALKÜ’nün sektör temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları ile yaptığı bu iş birlikleri, üniversitenin öğrencilerine sunduğu imkânları artırarak onların akademik ve mesleki gelişimlerini desteklemeyi sürdürüyor.

Muhabir: Şeymanur İrem DURAK