Törenin Anlamı ve Atmosferi

Mezuniyet töreni öncesinde, ALKÜ’lü akademisyenler ve öğrencilerin katılımıyla Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu. Törende, ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan’ın ev sahipliğinde, Alanya Belediye Başkan Yardımcıları, Alanya Üniversitesi Rektörü, Alanyaspor Başkanı, ALTSO yetkilileri, meclis üyeleri, hayırseverler, akademisyenler, öğrenciler ve aileler hazır bulundu. Protokol konuşmalarının ardından, üniversite birincisinin yaş kütüğüne plaket çakması, fakülte birincilerine hediye takdimi, yemin töreni ve kep atma programları gerçekleştirildi.

Whatsapp Görsel 2024 06 29 Saat 15.33.23 6E09Adb0

Rektör Türkdoğan’ın Mesajı

Törende konuşan ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan, öğrencilere seslenerek, "Zorlu bir yarıştan sonra geldiğiniz üniversitemizde sınavlar, ödevler, uygulamalı eğitimlerle maratona devam ettiniz. Yıllar süren çalışmalarınızın meyvesini aldığınız bugüne şahitlik etmek için aileniz ve bizler buradayız. Üniversitemizin adını gururla taşıyacağınıza ve topluma değer katacağınıza eminiz. Yürüdüğünüz yollarda takıldığınız yerde; fikir almak, soru sormak, bir “Merhaba!” demek için bizler hep burada olacağız, kapımız sizlere her daim açık. Mezun olan tüm öğrencilerimizi kutluyor, yollarının açık ve başarılarla dolu olmasını diliyorum. Hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Yolunuz açık olsun," dedi.

Whatsapp Görsel 2024 06 29 Saat 15.33.23 0961A65F

Öğrencilerin Heyecanı ve Gururu

Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden üniversite birincisi Berna Özer, yaptığı konuşmada ailelere ve akademisyenlere teşekkür etti ve mezun olan arkadaşlarına başarılar diledi. Törenin devamında fakülteler ve MYO’lar sırasıyla toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirdi. Birinci, ikinci ve üçüncülere başarı belgesi ve hediye takdimi yapıldı. Öğrenciler, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kılıç eşliğinde yemin metnini okuduktan sonra keplerini havaya atarak mezuniyetlerini kutladı. Tören sonunda DJ Berkay Demir eşliğinde şarkılarla mezuniyet coşkusu devam etti.

ALTSO Üyelerine Bir İndirim Daha ALTSO Üyelerine Bir İndirim Daha

ALKÜ’de gerçekleştirilen mezuniyet töreni, öğrenciler için unutulmaz anılarla dolu bir gün oldu. Mezunlar, geleceğe umutla ve heyecanla ilk adımlarını attı.

 

Editör: Muhittin ALP