ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan, tüm Alanyalıları ve öğrenci velilerini 28 Haziran 2024 Cuma günü saat 19.00’da Konaklı Şehir Stadyumu’nda yapılacak mezuniyet törenine davet etti.

Programın Detayları

Mezuniyet töreni, 28 Haziran Cuma günü saat 15.00’te Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlayacak. Ardından Konaklı Şehir Stadyumu’nda gerçekleştirilecek kortej yürüyüşü ile devam edecek olan tören, saat 19.30’da başlayacak resmi programla sürecek.

Törenin İçeriği

ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan’ın ev sahipliğinde gerçekleşecek olan tören, protokol konuşmaları ile başlayacak. Üniversite birincisinin yaş kütüğüne plaket çakması ve fakülte birincilerine hediye takdiminin ardından yemin töreni ve kep atma gerçekleştirilecek. Bu yıl ALKÜ’den 2 bin 469 öğrenci mezun olmanın coşkusunu yaşayacak.

Mezuniyet Coşkusu

Törenin devamında DJ Berkay Demir’in performansıyla öğrenciler, mezuniyetin coşkusunu doyasıya yaşayacaklar. Bu özel günde, öğrenciler ve aileleri, emeklerinin karşılığını almanın gururunu ve sevincini hep birlikte paylaşacak.

Davet

ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan, “Öğrencilerimizin bu mutlu gününde yanlarında olmak, onların sevinçlerine ortak olmak için tüm Alanyalıları ve öğrenci velilerini mezuniyet törenimize davet ediyorum,” diyerek bu anlamlı güne katılım çağrısında bulundu.

İncekum'da Feci Kaza: 2'si Ağır 6 Yaralı. İşte kaza anı güvenlik kamera görüntüleri! İncekum'da Feci Kaza: 2'si Ağır 6 Yaralı. İşte kaza anı güvenlik kamera görüntüleri!

Tören Programı

  • 15.00: Atatürk Anıtı’na çelenk konulması
  • 19.00: Konaklı Şehir Stadyumu’nda kortej yürüyüşü
  • 19.30: Protokol konuşmaları, yaş kütüğüne plaket çakma, hediye takdimi, yemin töreni ve kep atma
  • 20.30: DJ Berkay Demir performansı

ALKÜ’nün mezuniyet töreni, öğrenciler için unutulmaz bir anı olacak. Tüm Alanya halkı ve öğrenci velileri, bu coşkuya ortak olmaya davetlidir.

Muhabir: Şeymanur İrem DURAK