Üniversitenin Yazılı Açıklaması

Üniversite yönetimi tarafından yapılan açıklamada, öğrencimiz R. K.'nın 28 Haziran 2024 Cuma günü saat 17.00 civarında, son stajını başarıyla tamamlayıp okulumuzdan sorunsuz ve mutlu bir şekilde ayrıldığı belirtildi. Ancak, gecenin ilerleyen saatlerinde öğrenci R. K.'nın vefat haberi üniversiteye ulaşmıştır.

İncelemeler ve Soruşturmalar Devam Ediyor

Üniversitenin açıklamasında, bu acı olaya ilişkin gerekli incelemeler ve soruşturmaların adli makamlar tarafından titizlikle sürdürüldüğü ve üniversitenin de olayın ilk anından itibaren konuyu tüm hassasiyetiyle takip ettiği ifade edildi.

Destek ve Başsağlığı Mesajı

Üniversite yönetimi, merhume öğrencinin kederli ailesinin acısını paylaşmak için her türlü desteği sunmaya ve gereken tüm çabayı göstermeye devam edeceğini belirtti. Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi olarak başta R. K.'nın ailesi olmak üzere tüm yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileklerinde bulunuldu.

ALTSO Üyelerine Bir İndirim Daha ALTSO Üyelerine Bir İndirim Daha

Rektörlükten Taziye Mesajı

ALKÜ Rektörlüğü, "Bu acı kayıp hepimizi derinden etkilemiştir. Merhume öğrencimiz R. K.'ya Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve tüm üniversite camiamıza sabır diliyoruz," şeklinde bir taziye mesajı yayımladı.

Üniversite yönetimi, öğrencinin vefatıyla ilgili gelişmeleri yakından takip etmeye devam edecek ve adli sürecin titizlikle yürütülmesini sağlayacaktır. Bu üzücü olay, üniversite camiası tarafından derin bir üzüntüyle karşılanmış ve herkes tarafından büyük bir kayıp olarak değerlendirilmiştir.

Muhabir: MUHİTTİN ALP