Bayrama Hazırlık

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı mezarlık ekipleri, Antalya merkez ve ilçelerde bulunan mezarlıkları Kurban Bayramı’na hazırlamak amacıyla hummalı bir çalışma başlattı. Ekipler, mezarlıkların genel temizliği, bakım ve onarımlarını gerçekleştirirken, özellikle şehit mezarlarını da özenle temizleyerek bayrama hazır hale getiriyor.

Alanya'da Kamp Tatili Krizi: Çadır Kaldırma İşlemleri Çözüm Mü? Alanya'da Kamp Tatili Krizi: Çadır Kaldırma İşlemleri Çözüm Mü?

Ücretsiz Çiçek Dağıtımı

Arife günü, merkez ve 19 ilçedeki mezarlıklarda vatandaşlara ücretsiz çiçek dağıtımı yapılacak. Bu uygulama ile hem kabir ziyaretlerinin daha anlamlı hale getirilmesi hem de vatandaşların sevdiklerinin mezarlarına çiçek bırakabilmeleri amaçlanıyor.

Manset Alanya 31


Ücretsiz Servis Hizmeti

Büyükşehir Belediyesi, arife günü ve bayramın birinci ve ikinci gününde, Kurşunlu Kent Mezarlığı’nda yakınları bulunan vatandaşlar için Uncalı Mezarlığı’ndan saat başı ücretsiz ring seferleri düzenleyecek. Ayrıca, Alanya Cikcilli Mezarlığı’na ziyarete gidecek vatandaşlara her Cuma gerçekleştirilen ücretsiz servis, arife ve bayram boyunca da hizmet vermeye devam edecek.

Antalya Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, vatandaşların huzur ve güven içinde kabir ziyaretlerini gerçekleştirebilmeleri için tüm hazırlıkların titizlikle sürdürüldüğünü belirtti.

Muhabir: Şeymanur İrem DURAK