Bu çalışmalar, Antalya merkez ve ilçelerdeki mezarlıkların bakım, onarım ve temizliğini kapsıyor.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı'na bağlı mezarlık ekipleri, mezarlıkların genel temizlik ve bakımını gerçekleştiriyor. Şehit mezarları da titizlikle temizlenerek bayrama hazır hale getiriliyor. Arife günü merkez ve 19 ilçenin mezarlıklarında vatandaşlara ücretsiz çiçek dağıtımı yapılacak.

Ücretsiz Servis Hizmeti

Vatandaşların mezarlık ziyaretlerini kolaylaştırmak amacıyla Büyükşehir Belediyesi, Kurşunlu Kent Mezarlığı'na gitmek isteyenler için Uncalı Mezarlığı'ndan saat başı ücretsiz ring seferleri düzenleyecek. Bu hizmet, arife günü ile bayramın birinci ve ikinci gününü kapsayacak. Ayrıca, Alanya Cikcilli Mezarlığı'na ziyaretlerde bulunmak isteyenler için her Cuma gerçekleştirilen ücretsiz servisler, arife ve bayram boyunca da hizmet vermeye devam edecek.

Başkan Özçelik, bu görüntüler üzerine konuştu: “Yemediğimi Yedirmem, İçmediğimi İçirmem” Başkan Özçelik, bu görüntüler üzerine konuştu: “Yemediğimi Yedirmem, İçmediğimi İçirmem”

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin bu çalışmaları, vatandaşların bayramda huzur ve güven içinde kabir ziyaretlerini gerçekleştirmelerini sağlamak amacıyla titizlikle yürütülüyor.

Whatsapp Image 2024 06 10 At 11.28.21Whatsapp Image 2024 06 10 At 11.28.21 (1)Whatsapp Image 2024 06 10 At 11.28.22

Muhabir: MUHİTTİN ALP