İki gün sürecek eğitimlerin ilk gününde, sağlıklı yaşam, teknoloji bağımlılığı ve tütün bağımlılığı konuları ele alındı. Alanya Halk Eğitimi Merkezi Rehber Öğretmeni Tuğçe Öztürk Telman'ın konuşmacı olduğu eğitimde, bağımlılık türleri ve ortak noktaları detaylı bir şekilde incelendi.

Alanya'dan İzmir'e Gelen 6 Çocuk Babası Silahlı Saldırıda Hayatını Kaybetti Alanya'dan İzmir'e Gelen 6 Çocuk Babası Silahlı Saldırıda Hayatını Kaybetti

Telman, eğitimin önemine vurgu yaparak, "Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı, Yeşilay iş birliğiyle geliştirilen ve toplum genelinde bağımlılık farkındalığını artırmayı hedefleyen kapsamlı bir programdır" dedi.

Eğitimlerin ikinci gününde ise alkol ve madde bağımlılığı konularına odaklanılacak. ALTSO'nun bu girişimi, toplum sağlığına katkı sağlama ve bağımlılıkla mücadele konusunda farkındalık yaratma amacını taşıyor.

Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı (TBM) Hakkında

Milli Eğitim Bakanlığı ve Yeşilay iş birliğiyle yürütülen TBM, özellikle çocuk ve gençler olmak üzere toplumun her kesiminde bağımlılık türleri ve sağlıklı yaşam konularında farkındalık oluşturmayı hedefliyor.

Rehber öğretmenler aracılığıyla her yıl milyonlarca öğrenci ve yetişkine ulaşan TBM, halk eğitim merkezleri ve kurumsal iş birlikleriyle de etki alanını genişletiyor.

Editör: Muhittin ALP