Geçmişe Takılı Kalmaya ve Gelecek Endişesine Dikkat! Geçmişe Takılı Kalmaya ve Gelecek Endişesine Dikkat!

ALKÜ, son yıllarda akademik ve bilimsel çalışmalarını hızlandırırken fiziki yapılanmasının da tamamlanması için yoğun girişimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda, Rektör Türkdoğan, İstanbul İl Sağlık Müdürü olarak görev yaptığı dönemde birlikte çalıştığı Sağlık Bakanı Prof. Dr. Kemal Memişoğlu’nu ziyaret etti. Ziyaret sırasında, Alanya ve bölgenin sağlık yatırımları ile ilgili detaylı bilgilendirmeler yapıldı.

Bakan Memişoğlu, ALKÜ Sağlık Yatırımlarını Yakından Takip Edecek
Rektör Türkdoğan, Bakan Memişoğlu’na ALKÜ’nün Alanya için sağlık alanında yaptığı yenilikleri ve ALKÜ Tıp Fakültesi'nin bölge için önemini anlattı. ALKÜ’nün en büyük yerleşkesi olacak Cikcilli Yerleşkesi'nin sağlık ve spor kompleksleri ile ilgili planlarını sunan Türkdoğan, bu yatırımların Alanya ve ALKÜ için önemini vurguladı. Bakan Memişoğlu, yatırımların tamamlanması için destek gerektiğini dile getirerek, bakanlık olarak ALKÜ Tıp Fakültesi ve hastanesi binalarının yapımını yakından takip edeceklerini belirtti. Ayrıca, Alanya’ya yapılacak sağlık projelerinin hızlandırılması için girişimlerin başladığını da vurguladı.

Rektör Türkdoğan: "Sayın Bakanımıza Yeni Görevinde Başarılar Dilerim"
Rektör Türkdoğan, Sağlık Bakanı Prof. Dr. Kemal Memişoğlu ile İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü görevindeyken birlikte çalıştığını hatırlatarak, Bakan Memişoğlu’nun Alanya’ya selamlar ilettiğini belirtti. Tıp Fakültesi ve hastanesi binalarının tamamlanması projelerini Bakan Memişoğlu’nun bizzat takip edeceğini söyleyen Türkdoğan, “Sağlık Bakanımız Sayın Prof. Dr. Kemal Memişoğlu ile Alanya’ya dair sağlık yatırımları hakkında önemli konuları değerlendirdik. Alanya sağlığı için olmazsa olmazlardan ALKÜ Tıp Fakültesi ve hastanesi binalarının yapımı için Bakanımız Sayın Memişoğlu süreci yakından takip edeceklerini belirtti. Bakanımız Sayın Memişoğlu’na gösterdiği ilgi ve Alanya sağlığı için önemli olan projelere vereceği destek için yürekten teşekkür ederim.” dedi. Ziyaret sonunda, Türkdoğan, Bakan Memişoğlu’na yeni görevinin hayırlı olmasını diledi.
 

Editör: Hüseyin Kalaycı