BAŞKAN ÖZÇELİK BUNDAN SONRA DEDİ VE EKLEDİ "İNŞAATLARDA...!" BAŞKAN ÖZÇELİK BUNDAN SONRA DEDİ VE EKLEDİ "İNŞAATLARDA...!"

CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, Antalya-Alanya Çevre Yolu'nun ihale süreciyle ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanı'na önemli sorular sordu. Arı, 15 Aralık 2023'te yapıldığı iddia edilen ihalenin akıbetini ve proje detaylarını öğrenmek istedi. Sorduğu sorular şunlardı:

İhale gerçekleştirildi mi? Kesinleşti mi?
İnşaat ne zaman başlayacak ve ne zaman tamamlanacak?
Geçiş ücreti ne olacak ve kaç araçlık geçiş garantisi verildi?

Bakanlıktan gelen cevabı değerlendiren Cavit Arı, “Bakanın verdiği cevap bu... Yani şimdiden sonucu anlamak mümkün!” diyerek yanıtın belirsizliğine dikkat çekti.

Antalya-Alanya Çevre Yolu projesi, bölgedeki trafik sorunlarını çözmesi ve ulaşımı kolaylaştırması beklenen önemli bir proje olmasına rağmen, ihale süreci ve proje detayları hakkındaki belirsizlikler halk arasında endişe yaratıyor.

CHP'li Arı'nın soruları ve bakanın verdiği ilginç cevap, Antalya-Alanya Çevre Yolu'nun geleceği konusunda daha fazla şeffaflık ve bilgi ihtiyacını ortaya koyuyor. Bölge halkı, projenin ne zaman hayata geçeceğini ve detaylarını merakla bekliyor.
 

Editör: Hüseyin Kalaycı