Sili, "Bayram tatilinin 9 güne uzaması, hem vatandaşlarımızın gönül rahatlığıyla tatil yapmaları hem de turizm piyasasının hareketlenmesi açısından olumlu bir karar. Şu anda görünen duruma göre, sezon doluluğumuz bayramla birlikte başlayacak," dedi.

Alanya'nın turizm açısından önemli bir döneme girdiğini belirten Sili, "Bölgemize ağırlıklı olarak Ankara, Konya, Eskişehir, Adana, Gaziantep, Mersin gibi yakın şehirlerimizden ve daha az oranlarda olmakla beraber İstanbul ve İzmir’den de misafir almaktayız," diye ekledi.

Bu kararın, turizm sektöründe beklenen hareketliliği sağlayacağına inandıklarını belirten Sili, bayram tatilinin uzun olması sayesinde hem yerli turistlerin keyifli bir tatil geçireceğini hem de turistik işletmelerin ekonomik anlamda rahatlayacağını ifade etti. "Turizm sektörü pandemiden sonra toparlanmaya çalışırken, bu tür uzun tatil dönemleri sektöre can suyu olacaktır," diyerek sözlerini tamamladı.

Yat Limanı Kavşağında Kazasız Gün Geçmiyor Yat Limanı Kavşağında Kazasız Gün Geçmiyor

Alanya'daki turistik işletmeler ve oteller, bayram tatili süresince çeşitli kampanyalar ve etkinliklerle misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyor. Sektör temsilcileri, bu fırsatın yerel ekonomiye büyük katkı sağlayacağını ve bölgenin tanıtımına da önemli bir destek olacağını belirtiyor.

Muhabir: MUHİTTİN ALP