Alanya’da Sürücüsünün Kontrolünden Çıkan Araç Şarampole Uçtu Alanya’da Sürücüsünün Kontrolünden Çıkan Araç Şarampole Uçtu

Başkan Akkaya, bayram tatili için yola çıkacak vatandaşlara seslenerek, "Kurban Bayramı ile birlikte tatile çıkacak vatandaşlarımızı buradan uyarmak istiyorum. Uzun bayram tatillerinde yollarda araç trafiği çok yoğun oluyor. Bu nedenle, sürücülerin uykusuz ve yorgun bir şekilde yola çıkmamaları, trafik kurallarına kesinlikle uymaları, araç kullanırken dikkatlerini dağıtıcı cep telefonu gibi cihazlarla uğraşmamaları önemle vurgulamak istiyorum. Bayramlar sevdiklerimizle kavuşma ve bir araya gelme günleridir. En ufak bir dalgınlık ve dikkatsizlik sonucu meydana gelebilecek trafik kazaları, sevdiklerimize tarifsiz acılar yaşatabilir," dedi.

Akkaya, ayrıca Alanya'da da bayram tatili süresince araç ve ziyaretçi sayısında artış yaşanacağını belirterek, "İlçemizde trafik yoğunluğunun çok olacağı bu bayram tatilinde, tüm sürücülerimizden trafik kurallarına uyarak araç kullanmalarını, yaya önceliğine dikkat etmelerini ve yayalara karşı saygılı olmalarını rica ediyorum. Herhangi bir olumsuzluğa mahal vermeden, kazasız belasız güzel bir bayram geçirmelerini diliyorum," ifadelerini kullandı.

Başkan Akkaya, özellikle taksici ve yolcu taşımacılığı yapan esnaflara yönelik de uyarılarda bulundu. "Başta taksici üyelerimiz olmak üzere yolcu taşımacılığında faaliyet gösteren tüm esnaflarımızı trafik kurallarına uymaya, yaya önceliğine dikkat etmeye ve yolcularına güvenli bir hizmet sunmaya davet ediyorum," dedi.

Son olarak, tüm İslam aleminin Kurban Bayramını kutlayan Başkan Akkaya, "Bu vesile ile odamız yönetim ve denetim kurulu adına tüm İslam aleminin Kurban Bayramını kutluyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum," diyerek sözlerini tamamladı.

Editör: Hüseyin Kalaycı