banner247
banner174
banner113

TUI Rusya Yunanistan'a 300 bin turist götürmeyi hedefliyor

banner106

TUI Rusya, 14 Mayıs'a sezonu açmayı planlayan Yunanistan'a 300 bin turist göndermeyi hedeflediğini açıkladı

TUI Rusya Yunanistan'a 300 bin turist götürmeyi hedefliyor

banner108
banner238

Yunanistan 14 Mayıs'tan itibaren turizmi tam teşekküllü olarak yeniden açmayı planlıyor. Rusya'nın yüksek vaka sayılarını gerekçe göstererek Türkiye'ye dönük uçuşları 1 Haziran'a kadar askıya almasının ardından harekete geçen Yunanistan, Rus turistleri güvenle ağırlamaya hazır olduğunu açıklamıştı. Bu amaçla Yunan Turizm Bakanı Harry Theoharis Rusya'ya bir resmi ziyarette bulunmuştu.

Bakan Theoharis, Rusya ile Yunanistan arasında sadece tarifeli değil, tarifesiz (charter) uçuşları da yeniden tesis etme planları olduğunu açıkladı.

Moskova, Kazan, Rostov ve Yekaterinburg’dan charter uçuş

Türkiye'ye uçuş yasağı getirilmesini takiben Yunan Bakanın yaptığı Rusya ziyareti, bu ülkeyi Rusya turizm pazarında daha fazla konuşulur hale getirdi. TUI CEO'su Taras Demura, Yunanistan Turizm Bakanı Harry Theoharis ile yaptığı toplantıda, işlerin yolunda gitmesi durumunda Moskova ve Yekaterinburg'dan Girit'e, Moskova, Kazan ve Rostov-on-Don'dan ise Korfu'ya charter uçuş başlatacaklarını söyledi. Demura, Atina, Halkidiki yarımadası, Mora, Zakynthos ve Santorini'ye ise tarifeli uçuşlarla turist göndereceklerini kaydetti.

Hedef 300 bin turist

Rusya ile Yunanistan arasında uçuşların 14 Mayıs'ta başlaması durumunda TUI'nin Yunan tatil beldelerine 300 bin turist götüreceğini belirten Taras Demura, Yunanistan destinasy

banner109
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.