MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan'dan CHP'li Haydar Uyar'a Sert Tepki MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan'dan CHP'li Haydar Uyar'a Sert Tepki

Milletvekili Kaya'dan Çarpıcı Açıklama
Aykut Kaya yaptığı açıklamada, İYİ Parti'de milletimize ve ülkemize hizmet etme koşullarının ortadan kalktığını üzülerek gördüğünü belirtti. Kaya, “Bu karar şahsım için kolay olmamış, ancak milletimize ve Antalyamıza daha iyi hizmet edebilmek adına gerekli olduğunu düşündüğüm bir adımdır. Bugünden sonrada siyasete milletimizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutarak devam edeceğim” dedi. Kaya, siyasete devam edeceğini ve ülke için daha güzel yarınlar inşa etmek adına azimle çalışacağını vurguladı.

Yavuz Ağıralioğlu'nun Partisi Güçleniyor
Yavuz Ağıralioğlu, İYİ Parti'den istifa ettikten sonra yeni bir parti kuracağı haberleriyle gündeme gelmişti. Ağıralioğlu'nun partisi, ne sağda ne de solda konumlanacağını belirterek, geniş bir siyasi yelpazeye hitap etmeyi amaçlıyor. Kocaeli’den de partisine katılmak için istifalar başladığı öğrenildi. İYİ Parti Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Yasemin Met, istifasını sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu ve yeni parti kuracak olan Yavuz Ağıralioğlu ile birlikte yol yürüyeceğini açıkladı.

Kaya ve Ağıralioğlu: Yeni Bir Siyasi Hareketin Doğuşu
Aykut Kaya'nın Yavuz Ağıralioğlu’nun kuracağı partiye katılacağı yönündeki iddialar, Türk siyasetinde yeni bir hareketin doğuşuna işaret ediyor. Ağıralioğlu'nun kuracağı partinin çalışmaları hızla devam ederken, Kaya gibi önemli isimlerin bu harekete katılması, partinin gücünü ve etkisini artıracağı düşünülüyor. 
 

Editör: Hüseyin Kalaycı