Kalaycı, maç sırasında yaşananları değerlendirirken, Montella'nın oyuna zamanında müdahale etmediğini belirterek, "Montella ve Mehmet Büyükekşi el ele İSTİFA! Bir insan rakip tek kaleye döndüğünde oyuna müdahale etmiyorsa kenarda duran adam hoca falan değildir. 2 gol yedikten sonra yapılan değişiklikler oyunun şeklini değiştirdi ama geç kalırsan anlamı yok," ifadelerini kullandı.

Kalaycı, milli takımın yönetim şeklini de eleştirerek, "Yazık ettiniz şu takıma. Oynattığınız ve oynatmadığınız oyuncularla başıboş bir milli takım maalesef. Siz hariç emek veren herkesin canı sağ olsun," dedi. Bu sözlerle, takımın performansından ve teknik ekibin tercihlerinden duyduğu hayal kırıklığını dile getirdi.

Ayrıca, UEFA'ya yönelik sert eleştirilerde bulunan Kalaycı, "UEFA'nın kahpeliğini bir kez daha gördük. Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur," diyerek, uluslararası futbol organizasyonlarına karşı olan tepkisini de açıkça ortaya koydu.

Şampiyonluk Yolunda Emin Adımlarla İlerleyen Seren Ay Çetin'den Başkan Özçelik'e Ziyaret Şampiyonluk Yolunda Emin Adımlarla İlerleyen Seren Ay Çetin'den Başkan Özçelik'e Ziyaret

Hüseyin Kalaycı'nın bu sert eleştirileri, futbol camiasında ve sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Montella ve Mehmet Büyükekşi'ye yönelik bu eleştirilerin nasıl bir etki yaratacağı ve kamuoyunda nasıl karşılık bulacağı merakla bekleniyor.

Muhabir: Şeymanur İrem DURAK