Alanya'da Motosiklet Denetimi: 137 Araç Hakkında İşlem Yapıldı Alanya'da Motosiklet Denetimi: 137 Araç Hakkında İşlem Yapıldı

Geceye, HOTED Onursal Başkanı ve Başdanışmanı, Executive Housekeeping Müdürü Hakan Halit Yeni'nin yanı sıra, sektörün önemli isimleri katıldı.

KUŞHED Kuruluş Gecesi Coşkuyla Kutlandı

Seven For Life Otel'in ev sahipliğinde düzenlenen geceye, AQUA Fantasy Otel, Varol Tekstil, Çekin Üniforma, Ege Modern Laundry, Kartem Laundry, Prokan Buklet, Tuna Sevgi Dijital Tasarım, SFS Elif Fotoğraf Reklamcılık ve Keskin Turizm gibi sponsorların katkılarıyla gerçekleştirildi. Etkinliğe, Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Derneği (KODER) Başkanı Tacettin Özden, Antalya ANTED Başkanı Nurhayat Altay, Marmaris MAHED Başkanı Ayla Yarıcı, Bodrum KAHDER Başkanı Zeliha Tunca, KUŞHED yönetimi üyeleri ve birçok seçkin davetli katıldı.

Manset Alanya 74

“Mesleğimize ve Meslektaşlarımıza Katkı Sağlamaya Devam Edeceğiz”

Gecenin açılış konuşmasını yapan KUŞHED Başkanı Şerife Çimen, Kuşadası'ndaki meslektaşlarını tek çatı altında toplayarak sektöre katkı sağlamayı hedeflediklerini belirtti. Çimen, "Mesleğimize ve meslektaşlarımıza katkı sağlamak için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz," dedi. KODER Başkanı Tacettin Özden ise geceye destek veren tüm firma sahipleri ve davetlilere teşekkür etti.

Hakan Halit Yeni’den Sert Eleştiriler

Gecenin onur konuğu olan Hakan Halit Yeni, işverenlere yönelik sert eleştirilerde bulunarak, sektördeki kronik sorunları bir kez daha dile getirdi. Yeni, “20 yıldır sorunları dile getirmekten dilimizde tüy bitti ama değişen hiçbir şey yok. Lojman koşulları berbat, sosyal ve yasal haklar konusunda bir adım öteye gidemedik. Çalışma saatleri hala çok uzun, 5-6 ay kıskacından çıkamadık. Az adam çok iş mantığından çıkamadık, yemekhaneler ve personelin yaşam koşullarında bir değişiklik yok. Aksine daha da kötüye gidiyoruz,” diyerek mevcut durumun sürdürülemez olduğunu vurguladı. Özellikle Akdeniz ve Ege bölgelerinde büyük bir eleman krizi yaşandığını belirten Yeni, işverenlere acil önlem almaları çağrısında bulundu.

"STK'ları Önemsiyoruz, Destek Vermeye Hazırız"

Son olarak söz alan KODER Başkanı Tacettin Özden, sıkıntıların farkında olduklarını ve çözüm için ellerinden gelen tüm çalışmaları yaptıklarını belirtti. Özden, “Devletin emekçiler konusunda desteği şart. KUŞHED’in çalışmalarına destek veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz,” dedi.

Manset Alanya 75

Teşekkür Plaketi Takdimi

Konuşmaların ardından, geceye destek veren sponsor firmalara ve Hakan Halit Yeni’ye, sektöre ve derneklere verdiği emek ve mücadelelerinden dolayı KUŞHED Başkanı Şerife Çimen tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

KUŞHED'in bu anlamlı gecesi, hem sektördeki dayanışmayı pekiştirdi hem de işverenlere önemli mesajlar verdi. Dernek, sektördeki sorunların çözümü için çalışmalarına kararlılıkla devam edeceklerini belirtti.

Muhabir: Şeymanur İrem DURAK