Süper Lig'de Başarı Dolu Bir Sezonun Ardından
Trendyol Süper Lig'de sezonu 52 puanla 8. sırada tamamlayarak göz dolduran Corendon Alanyaspor, yeni sezona yönelik umutlarını tazeledi. Başkan Hasan Çavuşoğlu'nun liderliğinde elde edilen bu başarı, delegelerin genel kurula olan ilgisini artırdı. Çavuşoğlu'nun yeniden aday olduğu bu seçimde, katılım ve destek oldukça yüksek oldu.

Protokol, kulüp üyelerimiz, eski kulüp başkanlarımız, davetliler ve basın mensuplarının katıldığı genel kurul, açılış, yoklama ve divan kurulunun oluşturulmasıyla başladı. Divan kurulu, Cengiz Aydoğan başkanlığında, Faruk Nafiz Koçak ve Mehmet Ali Dim'den oluştu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından telgraf ve faksların okunmasına geçildi.  

Alanya'da Kurban Bayramı Güvenlik Tedbirleri Zirvesi: Huzur ve Güven İçin Önlemler Alındı Alanya'da Kurban Bayramı Güvenlik Tedbirleri Zirvesi: Huzur ve Güven İçin Önlemler Alındı

Daha sonra açılış konuşması için kürsüye çıkan Başkanımız Hasan Çavuşoğlu, genel kurula katılanlara teşekkür ederek, “Birbirinden değerli çok kıymetli yönetim kurulu arkadaşlarımla beraber 13 yılı geride bıraktık. Ben ve arkadaşlarım anlımızın akıyla Alanyaspor’u Türkiye’de ve dünyada en iyisi şekilde temsil ettiğimize inanıyoruz. Her zaman söylüyorum. Dünyanın en zor işi kulüp yönetmek. Takım 3 hafta yenilgi aldığı zaman bakıyorsun, bazı kişiler hemen eleştiriyor. Lafta her sene bu takımı küme düşürüyorlar. 1. Lig’e çıktık asansör takımı dediler. Süper Lig’e çıktık yine aynı eleştirileri yapıyorlar. Süper Lig’deki geçen 8 içerisinde yine Alanyaspor’u küme düşürüyorlar. Alanyaspor bir gün kümeye düşebilir. 4 büyükler hariç Süper Lig’de her takım küme düşme riski var. Bir gün Alanyaspor küme düşerse eğer; bundan ben ve arkadaşlarım sorumlu değil. Bu şehir sorumludur. Bizim bu zamana kadar bu takımı nasıl idare ettiğimizi ve nasıl Süper Lig’de tuttuğumuzu algılayamadılar maalesef. Çalışmalarımızda yanlış ve eksikte olabilir tabii ki her şeyi 4 dörtlük yapamayız. Futbol zaten hataya her zaman açık olan bir oyun” dedi.

Sabit gelir kaynaklarının takımımız için çok önemli olduğunu aktaran Başkanımız Hasan Çavuşoğlu, “Yıllık Alanyaspor’un sabit gelir kaynaklarından elde ettiği para 10 milyon TL’yi geçmez. 10 milyon TL ile Süper Ligde ne iş yaparız? Bir tane yerli futbolcu alabiliriz. Burada ben ve arkadaşlarım 13 yıldır elimizi taşın altına koyuyoruz.  Biz bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışmalarla ayakta durduk. Şunu da söyleyebilirim. Süper Lig’de 8 yılı geride bıraktıysak, başarı anlamındaki en büyük paylardan biri de önceki dönem Dışişleri Bakanımız ve Antalya Milletvekilimiz Mevlüt Çavuşoğlu sayesindedir. Bugün geldiğimiz noktada yönetim kurulumuz 50 kişiden oluşuyor. Listeye bakıldığı zaman kimlerin olduğunu ve Alanya’da kimlerin takıma sahip çıktığını görüyoruz. Bugüne kadar bu takımı Süper Lig’de nasıl tuttuğumuzu algılayamadılar. Kongre diyorlar, ben her sene kongre kararı alıyorum. Buyurun gelin, yüreğiniz yetiyorsa yönetim oluşturun devredelim. Benimle 13 yıldır yol yürüyen kadroda, yönetimde olan olmayan bütün arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu. 

Ardından yönetim kurulunun faaliyet raporu, gelir-gider tablosu, denetleme kurulu raporu ve tahmini bütçe okunarak ibra edildi. Yönetim kurulu üye sayısının 48’den 50’ye çıkarılması için verilen tüzük değişikliği önergesi oylandı ve kabul edildi. 

Genel kurul, Hasan Çavuşoğlu başkanlığındaki yeni yönetim kurulu listesinin divan kuruluna sunulmasıyla devam etti. Listenin okunmasının ardından yapılan açık oylamada Hasan Çavuşoğlu başkanlığındaki 50 kişilik yeni yönetim kurulu listesi oy birliğiyle kabul edildi. 

Genel Kurul'dan Notlar

  • Toplantıya Alanya'nın önde gelen iş insanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda delege katıldı.
  • Kulübün mali durumu ve faaliyet raporları, genel kurul üyelerinin beğenisini kazandı.
  • Yeni sezon için planlanan projeler ve transfer çalışmaları büyük ilgi gördü.


ALANYASPOR KULÜBÜ YÖNETİM KURULU

Asil Üyeler
Hasan Çavuşoğlu
Abdullah Çalış
Ahmet Cebeci
Ahmet Çiğdem
Ahmet Paşaoğlu
Ahmet Saz
Ahmet Tuncer
Ahmet Ali Yüksel
Anıl Ulaş Övencüoğlu
Aycan Fenercioğlu
Bilal Gömeç
Burak Doğan Aydoğan
Cuma Bozkurt
Cuma Kadıoğlu
Enver Vural
Eray Erdem
Erdal Çelik
Fahri Gürses
Fazlı Ciğerli
Hamdi Özcan
Hasan Sipahioğlu
Hasan Uysal
Hüsemettin Akyüz
Hüseyin Gümrükçüler
İsmet Erdemir
Kamil Köseoğlu
Mehmet Ali Işık
Mehmet Kuş
Mehmet Uslu
Mehmet Ali Vetgin
Metin Fahri Özçelik
Metin Kirbikü
Mehmet Görücü
Mehmet Çetin
Muhammet Göçmenoğulları
Murat Topçu
Mutlu Andaç
Mustafa Yürekli
Muzaffer Barcin
Nihat Gözüdok
Nihat Tufan
Ramazan Caner
Sefa Ertuğ
Selami Fazlıoğlu
Sefer Dağ
Serkan Kaya
Seyfettin Kaya
Veysi Aladağ
Yakup Şimşek
Yunus Emre Uzel


Yedek Üyeler
Ahmet Çavuşoğlu
Ahmet Cinas
Kenan Ersoy
Orhan Baysal
Halis Uçar
Adnan Kocaosmanoğlu
İbrahim Görgün
Zekeriya Korkmaz
Hasan Düşünceli
Emin Hacıince

Denetim Kurulu Asil Üyeler
Ümit Hatipoğlu
Hüsnü Topal
Hüseyin Girenes

Denetim Kurulu Yedek Üyeler
Nurettin Karademir
Mahmut Günal
İsmail Şen ​

Editör: Muhittin ALP