HÜSNÜ AKÇALIOĞLU

HÜSNÜ AKÇALIOĞLU

Alanya'da dünyaya geldi. Hayate hanım ilköğretim okulu'ndan sonra lise eğitimini ise Alanya Hamdullah Emin Paşa Lisesinde aldı. Konya Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünü bitirdi. İkinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümünden mezun oldu.
Vatani görevini 8 aylık kısa dönem olarak Kırklareli'nde yaptı.
Aile şirketlerinde Kereste sektöründe 5 yıl faaliyet yürüttü. Daha sonra 2000 yılında Mali müşavirlik ofisini açarak çalışmaya devam etti. Mali Müsavirler odasının çesitli komisyonlarında görev aldı.
Siyasete 1995 yılında DYP gençlik kollarında başladı. 2004 yerel seçimlerinde Antalya İl Genel Meclis üyesi seçildi. Plan bütçe komisyonunda görev aldı. 2007 genel seçimlerinde Demokrat Parti Antalya milletvekili adayı oldu.
2009 yerel seçimlerinde Ak Parti Alanya Belediye Meclis üyesi seçildi. Alanya Belediye Başkan vekilliği yaptı. Meclis üyesi olarak 5 yıl Plan Bütçe Komisyon Başkanlığı ve Denetim Komisyon Başkanlığını sürdürdü. Ak Parti Genel Merkezi tarafından yapılan "Siyaset Akademisi" Programlarının 4 tanesine katıldı. Bunlardan Alanya'da yapılan Siyaset Akademisi sınavında 172 kişi içinden Antalya birincisi, Türkiye üçüncüsü seçildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden 1.'lik plaketini teslim aldı. 
İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.