Kadın hakları ve eşitlik mücadelesine olan sarsılmaz inancıyla bu göreve talip olduğunu belirten Bas Arı, kadınların siyasette daha etkin rol alması gerektiğini vurguladı.

Kadın Hakları ve Eşitlik Mücadelesi

İmmihan Bas Arı, kadın hakları ve eşitlik mücadelesinde daha fazla değişim yaratma arzusuyla yola çıktığını ifade etti. Bas Arı, "Bu kararı alırken, kadınlarımızın siyasette daha etkin bir rol oynaması gerekliliği ve partimizin ilke ve değerlerine olan inancımız ile gece gündüz sahalarda çalıştık," dedi. Genç ve dinamik ekibiyle birlikte bu yolda emin adımlarla ilerleyeceklerini belirtti.

Öncelikli Hedefler

Bas Arı'nın öncelikli hedefleri arasında, CHP'nin değerleri doğrultusunda adalet, eşitlik ve özgürlük ilkelerini savunmak, kadınların ekonomik bağımsızlığını desteklemek, eğitim ve istihdam imkanlarını artırmak, kadına yönelik şiddeti önlemek ve toplumsal cinsiyet eşitliği konularında farkındalığı artırmak yer alıyor.

Kişisel ve Profesyonel Geçmiş

1970 doğumlu, evli ve bir çocuk annesi olan İmmihan Bas Arı, turizm sektöründe bir süre faaliyet gösterdi. Ardından, ortaklığını yaptığı bir işletmenin yöneticisi olarak çalışma hayatına devam etti. Tecrübeleriyle, kadınların güçlenmesi ve toplumda daha fazla söz sahibi olması için çalışacağını belirten Bas Arı, Alanya için el ele vererek daha aydınlık bir gelecek yaratmayı hedeflediğini ifade etti.

CHP ANTALYA MİLLETVEKİLİ KAYA: ÖZEL BİR GÜN! CHP ANTALYA MİLLETVEKİLİ KAYA: ÖZEL BİR GÜN!

Destek Çağrısı

İmmihan Bas Arı, Alanya Kadın Kolu Başkanlığı adaylığı için destek ve güven beklediğini belirterek, "Alanya için birlikte el ele daha aydınlık bir gelecek için desteklerinizi bekliyoruz," dedi. Ayrıca Bas Arı, tüm destekçilerine seslenerek, "Kırmızı renkte buluşalım" diyerek birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

Muhabir: Şeymanur İrem DURAK