Kızılkule’de Klasik Müziğin Büyüsü: Sanatseverlere Unutulmaz Anlar Yaşattı
Özet: Alanya Belediyesi ve ALTAV işbirliğinde Kızılkule'de düzenlenen "Tarihi Mekanlardan Yükselen Müzik Tınıları" konseri, Bach, Rachmaninov, Piazzolla ve Putz'un eserleriyle büyük ilgi gördü. Yusuf Çelik ve ekibinin sahne aldığı etkinlikte, sanatçılara çeşitli hediyeler takdim edildi. Konser serisi, Alanya'nın farklı mekanlarında devam edecek.

Alanya'nın Tarihi Kızılkule'de Klasik Müziğin Büyüsü

Alanya Belediyesi ve Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) işbirliğinde düzenlenen "Tarihi Mekanlardan Yükselen Müzik Tınıları" konser serisi, Kızılkule’de gerçekleşen büyüleyici bir klasik müzik konseriyle sona erdi.

Tarihi Doku ve Klasik Müzik Buluşması

Alanya’daki kültür ve sanat faaliyetlerini artırmak, tarihi ve doğal güzellikleri ön plana çıkarmak amacıyla düzenlenen etkinlik, Kızılkule’nin teras bölümünde gerçekleştirildi. Engelli ve yaşlı vatandaşların da rahatça izleyebilmesi için zemin katta sinevizyon kuruldu.

Whatsapp Görsel 2024 06 30 Saat 21.31.47 33E9F4Bf

Uniqe Cello Quarter Büyüledi

Violensel Yusuf Çelik, Zeynep Aslı Gültekin, Hakan Hürkan Şahin ve Berk Kavak’tan oluşan Uniqe Cello Quarter ekibi, Bach, Rachmaninov, Piazzolla ve Putz gibi klasik müziğin efsane isimlerinin eserlerini icra etti. Sanatseverlerin büyük ilgisini çeken etkinlik iki gün boyunca devam etti.

Katılım ve Beğeni

Belediye Başkan Yardımcıları Murat Levent Koçak, Hasan Servet Ünlü, Başkan Danışmanları Abdurrahman Açıkalın ve Nazmi Zavlak, Meclis Üyeleri İrem Yunusoğlu, Ufuk Aras Solmaz ve Ayşe Yakar Anılgan da konseri izleyenler arasındaydı. Yerli ve yabancı birçok sanatseverin katıldığı konserde, Yusuf Çelik’in eserler hakkında verdiği kısa bilgiler büyük alkış aldı.

Whatsapp Görsel 2024 06 30 Saat 21.31.46 97B33E8A

Gazipaşa Tapu Müdürlüğü'nde rüşvet operasyonuna 7 gözaltı! Gazipaşa Tapu Müdürlüğü'nde rüşvet operasyonuna 7 gözaltı!

Sanatçılara Teşekkür ve Hediyeler

Konser sonunda sanatçılara çeşitli hediyeler takdim edildi. Yusuf Çelik’in “Sanat, karanlığı aydınlatacaktır” sözüyle son bulan etkinlik, sanatseverler tarafından ayakta alkışlandı. Bu muhteşem konser serisinin önümüzdeki dönemde Alanya'nın farklı mekanlarında devam etmesi planlanıyor.

Alanya’da Sanat Rüzgarı Esmeye Devam Edecek
Kızılkule’de düzenlenen bu etkileyici konser, Alanya'nın kültürel zenginliklerini bir kez daha gözler önüne serdi. Sanatla aydınlanan geceler, Alanya'nın tarihi dokusuyla birleşerek unutulmaz anılar yarattı.

Muhabir: MUHİTTİN ALP