Başkan Özçelik, bu görüntüler üzerine konuştu: “Yemediğimi Yedirmem, İçmediğimi İçirmem” Başkan Özçelik, bu görüntüler üzerine konuştu: “Yemediğimi Yedirmem, İçmediğimi İçirmem”

Yangın Kısa Sürede Yayıldı

Sıcak hava ve rüzgarın etkisiyle kısa sürede geniş bir alana yayılan yangın, yerleşim alanlarını tehdit etti. Çam ağaçlarının bulunduğu bölgeyi saran alevlere, Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Orman ekipleri, AFAD ve emniyet güçleri havadan ve karadan müdahale etti. Vatandaşların da söndürme çalışmalarına destek verdiği yangın, yaklaşık 1,5 saatlik bir çalışma sonucunda kontrol altına alındı.

10 Araç ve 50 Personel ile Müdahale

Yangının başlamasının hemen ardından olay yerine giden Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Durmuş Ali Arslan, yangın ihbarının 13.05’te alındığını ve itfaiye ekiplerinin 13.12’de olay yerine ulaştığını belirtti. Yangına, ASAT, Konyaaltı Belediyesi, AFAD, Orman Bölge Müdürlüğü ve Emniyete ait araçlarla koordineli bir şekilde müdahale edildi. Antalya Büyükşehir Belediyesi, çeşitli birimlerden 10 araç ve 50 kişilik bir ekip ile yangına müdahale etti. Yangında can ve mal kaybı yaşanmazken, 1,5 hektarlık ormanlık alan zarar gördü.

Arslan Vatandaşları Uyardı

Genel Sekreter Yardımcısı Durmuş Ali Arslan, yangınla ilgili olarak vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileterek, “Antalya açısından zor geçecek bir yaza benziyor. Vatandaşlarımızdan çok daha dikkatli olmalarını istiyorum. Üzülmeden geçireceğimiz bir yaz olmasını diliyorum” dedi. Arslan ayrıca, Antalya Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin, aynı gün içinde Konyaaltı Sarısu, Aksu Çamköy Mahallesi ile Serik Gebiz ve Kocayatak Mahallelerinde çıkan arazi yangınlarına da hızlı müdahale ederek kısa sürede kontrol altına aldıklarını belirtti.

Yangın sonrası bölgede soğutma çalışmaları devam ediyor. Yetkililer, olası yangın risklerine karşı dikkatli olunması gerektiğini vurguladı.

Editör: Hüseyin Kalaycı