Rüzgar, Kurban Bayramı öncesinde hayvan pazarlarında alınması gereken önlemlere dikkat çekerek, "İlçe Müdürlüğümüz bünyesinde görev yapan veteriner hekimlerimiz, hayvan pazarlarında titizlikle denetimlerini gerçekleştiriyor. Bu denetimler sırasında, hayvanların sağlık durumları, belgelerinin eksiksiz olup olmadığı, veteriner sağlık raporları ve kimlik belgeleri gibi konular detaylı bir şekilde inceleniyor. Amacımız, vatandaşlarımızın sağlıklı ve güvenilir kurbanlık hayvanlara ulaşmalarını sağlamak ve olası sağlık risklerini en aza indirmektir." şeklinde konuştu.

448142811 10235595428533167 2774610165625054581 N

Kurbanlık hayvan satışlarının arttığı bu dönemde, hem vatandaşların hem de hayvan sağlığının korunması adına yapılan denetimlerin önemine vurgu yapan Rüzgar, "Pandemi sürecinde alınan tedbirler doğrultusunda, kurbanlık satışlarında da hijyen ve sağlık kurallarına uyulması büyük bir önem taşıyor. İlçe Tarım Müdürlüğü olarak, bu konuda gerekli hassasiyeti gösteriyor ve vatandaşlarımızı bilgilendirici faaliyetlerimizle destekliyoruz." dedi.

Alanya'da Hijyen Kurallarını İhlal Edenlere Ağır Cezalar! Alanya'da Hijyen Kurallarını İhlal Edenlere Ağır Cezalar!

Rüzgar, vatandaşların kurbanlık alırken ve kesimlerini yaparken sağlık kurallarına uygun hareket etmeleri konusunda da uyarılarda bulunarak, herkesin sağlıklı bir bayram geçirmesini temenni etti

Editör: Hüseyin Kalaycı