Kargıcak El Sanatları Kursları Yıl Sonu Sergisi Açıldı Kargıcak El Sanatları Kursları Yıl Sonu Sergisi AçıldıKortej yürüyüşüyle başlayan ve üç gün sürecek 22. Alanya Uluslararası Kültür, Sanat ve Turizm Festivali kapsamında Alanya Kültür Merkezi’nde Macaristan Ulusal Dans Topluluğu sahne aldı. Dünyaca ünlü grubun performansını izlemek için gelen vatandaşlar, unutamayacakları bir gösteri izlediler. Karpatların Yankıları adlı etkinliğe, Kaymakam Dr. Fatih Ürkmezer, Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Efb0Ed36 Ddfe 48Aa B4B6 7A9295D47Ed0
GÖSTERİ AYAKTA ALKIŞLANDI
Macaristan'ın profesyonel halk dansları topluluğu olarak, zengin ve renkli bir repertuarın yanı sıra, yerel halk kostümlerinden oluşan geniş bir koleksiyona sahip olan grup, kostümleri, müzikleri ve danslarıyla muhteşem bir gösteriye imza attı. Renkli görüntülere sahne olan etkinliği seyirciler, dakikalarca ayakta alkışladı.
HEDİYELERİ BAŞKAN ÖZÇELİK VE KAYMAKAM ÜRKMEZER VERDİ
 Koreografide efsanevi ‘Çardaş’, ‘Transilvanya’ ve ‘Macar Çingene’ dansları, ayrıca virtüözlük gerektiren dünyanın en zor erkek dans türlerinden ‘legényes’in de dahil olduğu geniş bir dans gösterisi yer aldı. Alkışlarla sahneye gelen Macaristan Kültür ve İnovasyon Bakanlığı Macar-Türk Kültür Yılı Sorumlusu Müsteşar Dr. Péter Hoppál, Kültür Yılı Sorumlu Daire Başkanı Rita Juhász, Macar Kültür Merkezi Müdürü Áron Sipos, Macaristan Ulusal Dans Topluluğu Direktörü Zoltán Zsuráfszky ve Zsuzsa Zs. Vincze’ye hediyelerini, Kaymakam Ürkmezer ile Belediye Başkanı Özçelik takdim etti.

Editör: Hüseyin Kalaycı