Başkan Özçelik: “Biz Yıkmaya Değil Var Olanı Daha İyi Yapmaya Geldik”

Alanya'da Freni Boşalan Kamyon Devrildi: Şans Eseri Can Kaybı Yok Alanya'da Freni Boşalan Kamyon Devrildi: Şans Eseri Can Kaybı Yok

Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik, Haftalık Olağan Encümen Toplantısı sonrası düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Encümen'de alınan kararların hayırlı olmasını dileyen Başkan Özçelik, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

Hijyen Denetimleri Rutin Olarak Yapılacak

Başkan Özçelik, hijyen denetimleri konusunda kapsamlı bir çalışma başlattıklarını belirtti. Zabıta ekiplerinin Alanya’da hijyen denetimi yapılacak 2 bin 165 noktayı belirlediğini ve bu noktaların düzenli olarak kontrol edileceğini ifade etti. Özçelik, “Hedefimiz, gerekirse 3 ekip yaparak söz konusu işletmeleri ayda en az 1 defa hijyen kontrolü için denetlemektir” dedi.

Kimsenin Hakkını Yemedik

Cuma Pazarı ile ilgili bilgilendirmelerde bulunan Başkan Özçelik, “254 pazarcımızın kura çekim işlemini yaptık. 202 üreticimizin pazar yerine gelip, tezgahını açtığını ve satış yaptığını gördük. 254 pazarcıya karşılık, 254 üreticiye yer verelim dedik. Bu konuyla ilgili herhangi bir polemiğe girmek istemiyorum” diye konuştu.

Rant Uğruna Kira ve Devirlere İzin Vermeyeceğiz

Pazar yerinde rant oluşmasını engelleyeceklerini belirten Başkan Özçelik, “Pazar yerlerinin kiralanması veya bazı şahıslar tarafından rant haline getirilip buradan para kazanılması engellenecek. Devirlere de 2 Ekim’den itibaren izin vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Hem Pazarcıların Hem de Üreticilerin Şikayetini Sonlandıracağız

Üretici esnaflarla ilgili denetimlerin başlayacağını belirten Özçelik, “Üreticilerin belgeli üretici olup olmadığına bakacağız. Eğer elinde üretici belgesi yoksa, ürününü gidip halden alıp gelip burada pazarlıyorsa o arkadaşımızın oradaki hakkını iptal edeceğiz” dedi.

Hiçbir Zaman Yıkacağım Demedim, Var Olanı Daha İyi Hale Getireceğim Dedim

Başkan Özçelik, önceki belediye yönetimlerinin başlattığı projelere de sahip çıkacaklarını belirterek, “Alanya için üretim yapmış, Alanya’nın faydasına bir değer katmış herkesin arkasından giderim. Ben hiçbir zaman yıkacağım demedim, var olanı daha iyi hale getireceğim dedim” ifadelerini kullandı.

Çiçeklerin Meyveye Dönüştüğünü Göreceksiniz

Başkan Özçelik, “4 yıl 8 ayımız kaldı ve bu süre boyunca Alanya’ya hizmet edeceğiz. 3 ay geçti, 4 ay geçti bir şey görmedik diyorlar. Ancak Osman Tarık Özçelik ve ekibinin taahhüt ettiği şeylerin bir kısmının çiçeğinin meyveye dönüştüğünü göreceksiniz” dedi.

Haftada 4-5 Tır Asfalt Alacak Pozisyona Geliyoruz

Asfalt alımları konusunda da bilgi veren Özçelik, “Bu hafta itibariyle haftada 3 tır asfalt alabilecek pozisyona geldik. Önümüzdeki süreçte haftada 4 ve 5 tır almaya kadar yükseleceğiz. Alanya’nın ihtiyacı olan asfaltı alacak kadar ekonomimizle ilgili pozitif gelişmeler oluyor” dedi.

Manşet: Cuma Pazarında Ranta Son!

Başkan Özçelik, rant amacıyla kira ve devirlere izin verilmeyeceğini belirterek, pazarcı ve üretici esnafların haklarını koruyacaklarını vurguladı. Alanya Belediyesi, var olanı daha iyi hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Muhabir: Muhittin ALP