Maç, Atatürk Anıtı önüne kurulan dev ekranda büyük bir coşkuyla izlendi.

Dev Ekranda Büyük Heyecan

Almanya'da düzenlenen Euro 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası F Grubu üçüncü maçında, A Milli Futbol Takımı Çekya ile karşı karşıya geldi. Türkiye'nin şampiyonada yoluna devam etmesi açısından büyük önem taşıyan maç, saat 22.00'de başladı. Alanya Belediyesi tarafından Hükümet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önüne kurulan dev ekranda yayınlanan maç, vatandaşlar tarafından büyük bir coşkuyla takip edildi.

Oğuz Aydın'ın Keşfedilme Hikayesi Şaşırttı! 3. Lig'den Fenerbahçe'ye... Oğuz Aydın'ın Keşfedilme Hikayesi Şaşırttı! 3. Lig'den Fenerbahçe'ye...

Manset Alanya 81

Başkan Özçelik de Katıldı

Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik ve Belediye Meclis Üyeleri de maçı vatandaşlarla birlikte izledi. A Milli Takımın 2-1'lik galibiyetiyle sonuçlanan maçın ardından meydanda büyük bir coşku yaşandı. Vatandaşlar, müzik eşliğinde oynayarak zaferi kutladı.

Başkan Özçelik'ten Tebrik Mesajı

Maç sonrası sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Başkan Özçelik, "Bizim çocuklar"ın başarısını tebrik etti. Başkan Özçelik'in paylaşımı, "Milli takımımızın Avrupa Şampiyonası'nda elde ettiği bu önemli başarıyı kutluyor, zaferimizin tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyorum," ifadelerine yer verdi.

Coşkulu Kutlamalar

Maçın bitimiyle birlikte meydanda toplanan vatandaşlar, müzik ve dans eşliğinde galibiyeti kutladı. Alanya'da milli heyecanı hep birlikte yaşamanın mutluluğunu paylaşan vatandaşlar, takımın bir sonraki maçını da sabırsızlıkla beklediklerini belirttiler.

Alanya Belediyesi’nin organize ettiği bu etkinlik, kentte büyük bir birlik ve coşku havası yarattı. A Milli Futbol Takımı’nın zaferi, Alanya’da unutulmaz bir geceye dönüştü.

Muhabir: Şeymanur İrem DURAK