ÖHEP Ortaokulu Öğrencilerinin Muhteşem Resim Sergisi Tersane’de Görücüye Çıktı

Bu anlamlı etkinliğin açılışına Okul Yönetim Kurulu üyelerimizden Sayın Hülya Sili, Sayın Gözde Yönet, Yönetim Kurulu Başkanımızın kıymetli eşi Harika Dizdaroğlu, Alanya Belediye Meclis Üyesi Sayın İrem Yunusoğlu, Okul İdarecilerimiz, öğretmenlerimiz, Okul Aile Birliği Başkanımız Sayın Beyza Aksel, Muhasebe Müdürümüz Buket Hanım ve öğrencilerimiz katıldı.

Öğrencilerimizin Sanata Katkıları

Öğrencilerimizin hazırladığı sergi, hem sanatsal gelişimlerine hem de Alanya’nın kültürel zenginliğine önemli katkılar sağladı. “Tarihi Tersane” temalı tuval çalışmaları, akrilik ve guaj boya teknikleri kullanılarak figüratif, natürmort ve peyzaj konularında yapıldı. Bu eserler, öğrencilerin sanatsal yeteneklerini ve hayal güçlerini ortaya koymalarına olanak sağladı. Sergide öğrenciler, ışık, gölgeleme, tonlama, ana-ara, sıcak-soğuk ve zıt renkler gibi konular üzerinde uygulama çalışmaları yaparak bilgilerini tazelediler. Ayrıca, kompozisyon yerleştirme, bütünü kullanma, öze inme, objektif bakış geliştirme, perspektif ve 3 boyutlu çizimler sergileyebilme becerilerini de geliştirdiler.

Meltem Gemalmayan: Sanatın Güneşi

Alanya'da Kurban Bayramı Güvenlik Tedbirleri Zirvesi: Huzur ve Güven İçin Önlemler Alındı Alanya'da Kurban Bayramı Güvenlik Tedbirleri Zirvesi: Huzur ve Güven İçin Önlemler Alındı

Sergimizin önderliğini yapan Meltem Gemalmayan, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden Devrim Erbil mezunudur ve 1993 yılında sanat eğitimine başlamıştır. O günün velileri, öğrencileri, protokolü ve yönetim kurulu tarafından "Sanat Güneşi" olarak adlandırılan Gemalmayan, sanat eğitimi konusundaki uzmanlığı ve tutkusuyla tanınmaktadır. Meltem Gemalmayan, 1993 yılında Alanya'da okullar arası ilk resim sergisini düzenleyerek öğrencilerin sanata olan ilgisini artırmış ve Alanya’da birçok sanatçı yetiştirmiştir. Mimarlar, mühendisler, resim öğretmenleri, grafikerler, seramik sanatçıları ve iç mimarlar gibi pek çok başarılı isim, onun eğitimleri sayesinde sanata adım atmıştır. İlk resim sergisini 14 Mayıs 1993 tarihinde Kızılkule'de açan Gemalmayan, o dönemin Kaymakamı Lütfi Yeğenoğlu, Belediye Başkanı Cengiz Aydoğan ve okul kurucusu Şevket Tokuş’un teklifleriyle ÖHEP Koleji'nde çalışmaya başlamıştır.

Alanya’ya Katkılar

Bu sergi, Alanya’nın kültürel ve sanatsal hayatına da büyük katkı sağladı. Tarihi Tersane’de düzenlenen sergi, hem öğrencilerin hem de Alanya halkının sanata olan ilgisini artırdı. Alanya, bu tür etkinliklerle sanatın ve kültürün merkezi olma yolunda ilerliyor. Sanatseverler, öğrencilerin çalışmalarını büyük bir ilgiyle incelediler ve eserlerin yaratıcılığını takdir ettiler. Bu tür etkinlikler, Alanya’nın kültürel zenginliğini artırırken, genç yeteneklerin de keşfedilmesine olanak tanıyor.

Sergide emeği geçen başta emektar öğretmenimiz Meltem Gemalmayan ve öğrencilerimiz olmak üzere, katılımlarından dolayı tüm misafirlerimize teşekkür ederiz. 

Whatsapp Image 2024 06 08 At 21.12.20Whatsapp Image 2024 06 08 At 21.09.31Whatsapp Image 2024 06 08 At 21.09.32Whatsapp Image 2024 06 08 At 21.09.31 (1)Whatsapp Image 2024 06 08 At 21.09.30Whatsapp Image 2024 06 08 At 21.09.30 (1)Whatsapp Image 2024 06 08 At 21.09.29Whatsapp Image 2024 06 08 At 21.09.29 (1)

Editör: Muhittin ALP