Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) öncülüğünde 30 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında Alanya'ya gelen ve toplam takipçi sayıları 8 milyonu aşan 15 kişilik Özbek influencer grubu, rekor düzeyde etkileşim elde etti. Özbek influencerlar Alanya'nın tarihi, kültürel ve turistik noktalarında gerçekleştirdikleri çekimlerle üç günde Alanya'yı 45 milyon kişiye tanıttılar.

ALANYA PAYLAŞIMLARI REKOR KIRDI

Alanya'nın dört bir yanından paylaştıkları gönderi ve reels videolarıyla influencer ekibi, büyük bir etkileşim yakaladı. Etkinlik boyunca influencerlar, toplamda 45 gönderi ve reels paylaşımı gerçekleştirdi. Bu paylaşımlar; 42 milyon 880 bin izlenme, 2 milyon 448 bin 968 beğeni ve 108 bin 126 yorum aldı. Üç gün boyunca Alanya'da ağırlanan influencer ekibinin toplam etkileşimi, 45 milyon 437 bin 94 olarak kaydedildi. Bu etkileyici rakamlar, Alanya'nın tanıtımında büyük bir başarı elde edildiğini ve bölgenin turistik cazibesinin geniş kitlelere ulaştığını gösteriyor.

“BİZİM İÇİN GURUR VERİCİ BİR BAŞLANGIÇ”

Kurban Bayramında Şehitlerimize Anlamlı Ziyaret: Alanya'da Rahmetle Yâd Edildiler Kurban Bayramında Şehitlerimize Anlamlı Ziyaret: Alanya'da Rahmetle Yâd Edildiler

Kısa sürede böyle bir etkileşimin büyük bir başarı olduğuna dikkat çeken ALTAV Başkan Yardımcısı Abdurrahman Açıkalın, “Biz bu organizasyonu ALTAV’ın önceki yönetiminde görev alan arkadaşlarımızdan devraldık ve güzel bir şekilde tamamladık. Öncelikle bu organizasyonun hazırlanmasında daha önce görev yapan arkadaşlarımıza da verdikleri emekler için teşekkür ediyorum. Öte yandan Alanya'nın güzelliklerini ve turizm potansiyelini Özbek influencerlar aracılığıyla tanıtmak bizim için büyük bir gurur kaynağı oldu. 45 milyon izlenme gibi büyük bir rakama ulaşmak, Alanya'nın uluslararası arenada daha fazla tanınmasını sağladı. ALTAV olarak bu süreçte, etkinliklerin planlanması ve organizasyonunda büyük bir özveriyle çalıştık. Influencerların doğru ve etkili içerikler üretmelerine olanak tanıyarak, Alanya'nın benzersiz yönlerini geniş kitlelere ulaştırmayı başardık. Bu tür projelerle Alanya'nın turizmdeki yerini güçlendirmeye ve tanıtım çalışmalarına devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Whatsapp Image 2024 06 09 At 12.49.59 (1)

Editör: Muhittin ALP