ALANYA KENT KONSEYİ: FAİZ KARARI ALANYA ESNAFI OLUMSUZ ETKİLEYECEK! ALANYA KENT KONSEYİ: FAİZ KARARI ALANYA ESNAFI OLUMSUZ ETKİLEYECEK!


Gazeteci Kalaycı önerisinde şunları ifade etti.

Gelin bu konuyu masaya yatıralım Alanya. Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik'in ucube dediği Cuma pazarı projesi inşaatına bir önerim var. Tabi bu önerimi o bölgedeki çevre esnaflara sorarak yazıyorum. Malum para olmadığından inşaat durmuş vaziyette. Şehir merkezinde otel kalmadı. Daha önce 25 metrelik yol üstünde bulunan oteller yıkılarak 1-1 daireye çevrildi. Eskiden o otellerden gelen turistler şehir merkezindeki esnafı besliyordu. Siftah yapmadan dükkan kapatan esnaflar var. Gelin buraya zaten altında otoparkı var. Bir plan tadilatı ile marka otellere verilecek bir şehir oteli yapılsa nasıl olur. Gelin bu projeyi bir düşünün sayın Özçelik ve ekibi. Pazarcılar ve vatandaşlar neyden şikayetçi pazarın altta olduğundan. Otelin çevresine de Cuma pazarına göre düzenleyin derim. Yıllardır tüm herkesin dilinde değilmi "Alanyamızda bir şehir oteli yok. Dedeman gelse, Hilton gelse. Ne iyi olur diye". Eğer bu şehir otel projesi yapılırsa, Alanya ekonomisine büyük katkısı olur. Sayın Özçelik, gelin bu öneriye bir kulak verin. Esnafa bi sorun. Bu konuyla ilgili neler diyecekler. İnanıyorum ki benim yazdıklarımın aynısını size söyleyecekler. 
Not: Tabi burayı veren mülk sahiplerine de tanışmak gerekir. Onlar burayı ne olarak verdiler. Ona da bakmak gerekir... Tabi bu proje eğer gerçekleşirse sadece o otele yüksek kat verilecek. Çevresindekilere değil. Amaç şehrin ekonomisini beslemek.