Alanya'ya tatil yapmak üzere gelen 22 yaşındaki Polonya vatandaşı Tomasz Michal Zytkievich, İslam dinini araştırdıktan sonra Müslüman olmaya karar verdi. Alanya Müftülüğü'ne başvuran Zytkievich, Alanya İlçe Müftülüğü'nde düzenlenen ihtida merasimiyle Kelime-i Şehadet'i tekrarlayarak Müslüman oldu.

İhtida merasimi Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı ve İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan tarafından İslam dininin temel esasları hakkında Zytkievich'e özlü bilgiler verildi. Müftü İlhan, Müslümanların bütün peygamberleri kabul ettiğini, Hz. Muhammed'in ise son peygamber olduğunu ve Kur'an-ı Kerim'in son ilahi kitap olduğunu belirtti.

444236686 863899365766137 4180309187096092077 N

AHEP Üniversitesi'nin Golden Gateway Holding'e Devri Tartışma Yarattı.Hayırseverler tepkili. İşte Cevap bekleyen sorular AHEP Üniversitesi'nin Golden Gateway Holding'e Devri Tartışma Yarattı.Hayırseverler tepkili. İşte Cevap bekleyen sorular

Konuşmanın ardından Zytkievich, Kelime-i Şehadet'i ikrar ederek Müslüman oldu ve "Ömer" ismini aldı. İhtida merasimi İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan'ın dualarıyla tamamlandı.

Müftü İlhan, Müslüman olan Ömer'i tebrik ederek İhtida Belgesi ile Mealli Kur'an-ı Kerim ve Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından çıkan çeşitli kitaplar hediye etti. Bu olay, Alanya'da gerçekleşen dini bir merasimle, farklı kültürler arasında hoşgörünün ve anlayışın bir örneği olarak dikkat çekti.
 

Editör: Hüseyin Kalaycı