Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Emniyet Müdürlüğümüz birimlerince il genelinde uyuşturucu maddelerin kaynağının kurutulması, ticaretinin ve kullanımının engellenmesi amacıyla ilimize uyuşturucu madde naklederek ticaretini yapan şahıs ve gruplara yönelik olarak yürütülen çalışmalarda;

Manşet Alanya Gündeme Getirmişti: Başkan Son Noktayı Koydu, Cuma Pazarında Ranta Son! Manşet Alanya Gündeme Getirmişti: Başkan Son Noktayı Koydu, Cuma Pazarında Ranta Son!

(S.O.) isimli şahsın batı illerinden temin ettiği yüklü miktardaki uyuşturucu ve uyarıcı madde yapımında kullanılan hammaddeleri ilimize getirerek Döşemealtı ilçesinde bulunan ikamette depoladığı ve bu ikamette Metamfetamin maddesi imal ederek elde ettiği uyuşturucu maddeleri ilimiz genelinde torbacı olarak tabir edilen şahıslar aracılığı ile piyasaya süreceği yönünde bilgiler elde edilmesi üzerine, (S.O.) isimli şahıs takibe alınarak, uzun süreli yapılan takip sonucu şahsın uyuşturucu madde imal edeceği Döşemealtı ilçesindeki ikamet tespit edildi. 

Özel Harekat unsurları ile birlikte ikamete düzenlenen operasyonda yapılan aramada;
- 74 kilo 380 gram Metamfetamin maddesi, 
- 173 adet çeşitli ebatlarda yaklaşık 1.107.000 kullanımlık kağıda emdirilmiş Sentetik Kannabinoid(A4) maddesi, 
-Uyuşturucu madde imalatında kullanılan çok sayıda aparatlar ve eldiven ele geçirildi.

Ayrıca konunun devamı olarak yapılan çalışmalarda;
-7 Kilo 180 gram metamfetamin maddesi,
-356 Adet çeşitli ebatlarda 230.565 kullanımlık kağıda emdirilmiş sentetik kannabinoid A4 maddesi,
-4 Kilo 835 gram Eroin maddesi, 
-7.500 Adet Ecstacy hap,
-5 Adet hassas terazi ele geçirildi.

Yürütülen çalışmalar sonucu toplamda ise;
-81 Kilo 560 gram Metamfetamin maddesi,
-529 Adet çeşitli ebatlarda yaklaşık 1.337.565 kullanımlık kağıda emdirilmiş sentetik kannabinoid A4 maddesi,
-4 Kilo 835 gram Eroin maddesi, 
-7.500 Adet Ecstacy hap,
-5 Adet hassas terazi ele geçirilerek, Şüpheli toplam 12 şahıs “Uyuşturucu Ve Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak ve Sağlamak” suçundan sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı. 

Bu yakalama tek seferde yapılan en büyük Metamfetamin yakalaması olup, Antalya Emniyet Müdürlüğü olarak “Temiz Türkiye” için uyuşturucu madde ticareti yapan şahıs ve organizasyonlara yönelik yürütülen çalışmalarımız aynı kararlılıkla hız kesmeden devam edecektir.  

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. (Antalya Emniyet Bülten)
 

Muhabir: Antalya Emniyet Müdürlüğü